Reklama

Hliníkový HP EliteBook 1030 mieri do biznis sféry

Zdroj | HP
Imrich Maťo
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Rodinu zariadení EliteBook, od amerického počítačového giganta HP, rozširuje ďalší model. Je ním ultrabook HP EliteBook 1030.

Pozrite si

Nové notebooky HP mieria na trh, vieme ich ceny

Elegantné, tenké telo s veľkosťou šasi 12,2” nesie 13,3-palcový displej. Zariadenie váži 1,16 kg a má hrúbku 15,7 mm. Jeho rozlíšenie môže byť Full HD (bezdotykový), alebo QHD+ (3 200 x 1 800 px) s dotykovým ovládaním.

Zdroj | HP

Podsvietená klávesnica s klávesami s nízkym zdvihom a tichou odozvou je odolná voči poliatiu. Pod ňou má miesto integrovaný ovládací Click Pad. EliteBook 1030 nemá chladiace ventilátory. Jeho chod je tak veľmi tichý.

Pozrite si

HP EliteBook Folio je odpoveďou na ultratenký MacBook

EliteBook 1030 je vybavený procesormi Intel Core M series šiestej generácie. Podľa konfigurácie to môže byť m5, prípadne aj m7 procesor. Úložným priestorom sú SSD disky do kapacity 512 GB.

Pri operačnej pamäti je maximom 16 GB RAM. Konektivitu tohto zariadenia tvoria bezdrôtové Wi-Fi 802.11 ac i Bluetooth 4.2 a podľa konfigurácie tiež WiDi a Miracast. Popri HDMI a dvojici USB 3.0 portov s nabíjaním je k dispozícii aj USB-C konektor.

Jedným z najväčších lákadiel tohto ultrabooku je výdrž batérie. Tá pri variante s Full HD displejom má dosahovať 13 hodín. Konfigurácia s QHD+ displejom má vydržať na jedno nabitie 9 hodín práce.

Zdroj | HP

Za zmienku ešte stojí integrácia snímača odtlačkov prstov, alebo Bang & Olufsen audio výbava. Predbežná cena HP EliteBook 1030 na slovenskom trhu bola určená od hranice 1 049 €. To však ešte môže byť upresnené. Jeho predaj sa má začať ešte tento mesiac, máj 2016.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.