Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
#Počítače

Po WannaCry prichádza ďalší ransomvér Petya! Alebo ExPetr?

  • 5 min.
  • 28.6.2017

Používateľom, ktorých zasiahol ransomvér WannaCry možno svitá na lepšie časy. Riešenie s názvom wanakiwi nájde v úložisku počítača prvočísla, ktoré sú základom šifrovania a následne ich použije na vygenerovanie hesla ku odomknutiu súborov. Veľkou nevýhodou však je, že takýto počítač ešte nemohol byť reštartovaný. Ak máte to šťastie a útok sa vás ešte nedotkol, prečítajte si aj naše rady ako sa proti nemu brániť.

Zobraziť celú správu

Už ste určite počuli o ransovéri WannaCry, ktorý svojim majiteľom až tak veľký zisk nepriniesol. Podľa posledných informácií však rovnaké diery v systéme využíva aj nový útok, ktorý je úspešnejší v získavaní financií. Proofpoint objavil obrovský útok, ktorý nekryptuje dáta používateľa, ale nainštaluje softvér pre získavanie kryptomeny Monero.

Zobraziť celú správu

Najnovšie správy o ransomware WannaCry poukazujú na prepojenie so Severnou Kóreou. Firma Kasperky Lab odhalila nové dôkazy, ktoré poukazujú, že kód WannaCry pochádza z tejto krajiny. Otázne naďalej ostáva, či je za útokom nezávislá hackerská skupina alebo štát.

Zobraziť celú správu

Ransomware WannaCry, o ktorom sa v poslednej dobe vo veľkom píše, najviac postihol krajiny Čínu a Rusko. Dôvodom je podľa fínskej bezpečnostnej spoločnosti F-Secure to, že v týchto krajinách je najväčší objem používania pirátskeho nezabezpečeného softvéru.

Zdroj | securelist
Zobraziť celú správu
#Počítače

Čo vie o nebezpečnom ransomvéri WannaCrypt slovenský ESET?

  • 8 min.
  • 15.5.2017
#Blockchain

Severokórejskí hackeri v roku 2021 získali 400 miliónov dolárov v kryptomenách

  • 1 min.
  • 18.1.2022
#Novinky

Zúri v Európe kybernetická vojna? Sme na ňu pripravení?

  • 6 min.
  • 24.11.2021

ESET varuje obzvlášť firmy pred zraniteľnosťou BlueKeep, ktorá môže viesť k masovej infekcii podobnej neslávne známemu šifrovaciemu ransomwaru WannaCry. Ten 12. mája 2017 celosvetovo infikoval viac než 200-tisíc počítačov, za ktorých odblokovanie požadoval výkupné. Zraniteľnosť BlueKeep našli bezpečnostní experti tento mesiac v službe Remote Desktop Services starších operačných systémov Windows. „Bezpečnostná diera je natoľko vážna, že Microsoft vydal výnimočne záplaty aj pre roky nepodporované operačné systémy Windows XP alebo Windows Server 2003,“ vysvetľuje Ondrej Kubovič, špecialista na digitálnu bezpečnosť zo spoločnosti ESET. Ako ochrániť svoje zariadenia pred zneužitím zraniteľnosti BlueKeep sa dočítate na stránke ESET.

Zobraziť celú správu
#Novinky

Je Slovensko pripravené na kybernetické hrozby?

  • 5 min.
  • 30.4.2019