Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Twitter plánuje účtovať firmám 1 000 dolárov mesačne za udržiavanie šekov overených zlatom. Twitter v súčasnosti ponúka overeným firmám zlaté šeky a tiež im umožňuje umiestniť malú verziu svojho loga s hypertextovým odkazom. Okrem zlatého šeku bude program zahŕňať aj Zosilňovanie tweetov, ktoré zvýši dosah a distribúciu.

Zobraziť celú správu

Twitter ruší prístup aplikácií tretích strán k ich platforme. Svojho konca sa najnovšie dočkal populárny klient na prehliadanie, Twitterific. Vývojár aplikácie sa vyjadril, že „náhly a nedôstojný zánik aplikácie je spôsobený neohlásenou a nezdokumentovanou zmenou politiky Twitteru“. Ten totiž aplikáciam postupne odoberá prístup k API.

Zobraziť celú správu

Twitter zažil rozsiahly výpadok. Desiatky tisíc užívateľov po celom svete hlásilo problémy s načítaním alebo prihlásením sa do siete. Elon Musk sa vyjadril, že výpadky má na svedomí „výrazná“ aktualizácia backendových serverov. Po jej dokončení by sa mala zvýšiť rýchlosť webovej stránky aj samotnej aplikácie.

Zobraziť celú správu

Muskov Twitter blokuje čísla Google Voice, ktoré slúži na overenie SMS správ. Ak ste si nastavili Twitter účet s overením cez Google Voice, dokážete zmeniť číslo aj bez kontaktovania podpory. Ak chcete toto číslo odstrániť a pridať linku primárneho operátora, urobíte to v menu Twitteru Nastavenia > Zabezpečenie a prístup k účtu > Zabezpečenie > Dvojfaktorové overenie.

Zobraziť celú správu

Twitter zakazuje odkazy, ktoré vedú na sociálne platformy vrátane Facebooku a Instagramu. Twitter už nebude umožňovať bezplatnú propagáciu konkrétnych platforiem sociálnych médií. Zoznam zakázaných platforiem zahŕňa Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Post a Nostr. Za odvolanie Muska z postu CEO Twitteru hlasovalo 57,5 % ľudí.

Zobraziť celú správu

Muskov Twitter obnovil minimálne 8 účtov, ktoré pozastavil 15. decembra. Počas štvrtkového „masakru“ došlo k pozastaveniu viacerých účtov technologických novinárov, ktorí kritizovali Elona Muska. Obnovený bol aj účet pre konkurenčnú platformu Mastodon. Musk zverejnil prieskumy, v ktorých sa pýtal používateľov, či a kedy by mali byť účty obnovené. Odpovede drvivou väčšinou podporili obnovenie čo najskôr.

Zobraziť celú správu

Elon Musk rozpustil v Twitteri poradnú skupinu Trust and Safety, ktorá riešila nenávistné prejavy, zneužívanie detí, samovraždy, sebapoškodzovanie a iné problémy na sociálnej sieti. Radu pre budovanie dôvery a bezpečnosti tvorilo zhruba 100 nezávislých organizácií pre občianske, ľudské práva a iné organizácie, ktoré spoločnosť vytvorila v roku 2016.

Zobraziť celú správu
#Sociálne siete

Musk chudobnie. Koľko „twitterov“ ho položí na kolená?

  • 3 min.
  • 12.12.2022

Predplatné Twitter Blue bude opäť realitou. Predplatné sociálnej siete by malo byť oficiálne spustené 12. decembra 2022. Jeho cena bude 11 dolárov v prípade, že si ho zaplatíte priamo cez váš iPhone alebo 8 dolárov v prípade, že si ho zaplatíte cez web. V cene by malo byť zahrnutých niekoľko exkluzívnych funkcií vrátane možnosti pridávať dlhšie videá, upraviť „Tweety“ po ich zverejnení či nahrávať videá až v rozlíšení 1080p.

Zobraziť celú správu

Plán Twitter Blue je momentálne zastavený, ale keď sa obnoví, budú musieť používatelia platiť 11 dolárov mesačne, ak sa prihlásia na odber z iOS. Ak si ho kúpite z webu, vyjde vás na 7 dolárov. Rozdiel majú tvoriť poplatky, ktoré si berie Apple za App Store. Tie sú však 30 % za prvý rok predplatného, od druhého roka to klesá na 15 %.

Zobraziť celú správu