Reklama

Zmena názvu nepomohla. Ex-Twitteru tečie do topánok

Zdroj | Twitter
Richard Pliešovský
Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Sociálna sieť Elona Muska, ktorú premenoval na X, prekopala nielen štruktúru platformy, vrátil do nej konšpirátorov, pedofilov a ďalších zlých ľudí, no začína aj zavádzať nové plány predplatného.

Aktuálne je možné vybrať z troch plánov. Topkový je Premium+, nasleduje Premium a najlacnejší Basic. Ak chcete mať Twitter, pardon X, bez reklám, pripravte si 16 dolárov.

Áno, až toľko pýta Musk za to, čo iné sociálne siete ponúkajú síce s reklamami, ale zadarmo. Dôležité je, že na samotný obsah to vplyv nemá.

Obsah pokračuje pod reklamou

Okrem odstránenia reklám z časovej osi používateľov získajú predplatitelia Premium+ väčšie algoritmické zvýšenie odpovedí v porovnaní s predplatiteľmi lacnejších plánov. Zdá sa však, že obe nové úrovne sú dostupné len cez web. Je to zrejme spôsob, ako získať všetky peniaze pre X, v prípade dostupnosti cez oficiálne obchody Google Play a App Store, by sa Musk musel podeliť s Google a Apple.

Basic (3 doláre mesačne) má oproti Premium+ (16 dolárov) a Premium (8 dolárov) najväčšie obmedzenia, neponúka modrý odznak, ani zdieľanie príjmov. Predplatiteľ získa niektoré doplnky, ako je úprava tweetov, písanie dlhších príspevkov, možnosť sťahovania videá, či šifrované priame správy (direct message).

Nové plány predplatného prichádzajú v dobe, keď príjmy z reklamy X stále klesajú a spoločnosť sa musí čoraz viac spoliehať na príjmy z predplatného. X tiež nedávno začala testovať program, ktorý vyžaduje, aby všetci noví používatelia v niektorých krajinách platili 1 dolár ročne, aby mohli uverejňovať tweety a odpovedať na ne.

Musk sa už viackrát nechal počuť, že chce urobiť z X „aplikáciu pre všetko“. Presné plány ešte nie sú jasné, je veľmi pravdepodobné, že ich nevie ani Musk. X nedávno predstavilo nové funkcie streamovania videa a uverejňovania práce na X. Tešiť sa vraj máme aj na podporu bankových služieb a finančníctva. No nebude to úžasné, zveriť svoje peniaze Muskovi?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.