Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hľadáme NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022. Hlasujte a vyhrajte!

Hľadáme NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022. Hlasujte a vyhrajte!
TECHBOX
Hľadáme NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022. Hlasujte a vyhrajte!

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať tento rok môžete už v 12. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka, v ktorej spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie. Odovzdaním vašich hlasov sa navyše zapojíte do žrebovania o hodnotné ceny!

Celkovo môžete v ankete odovzdať až 8 hlasov v 8 kategóriách, konkrétne FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, BANKOVÁ APLIKÁCIA, OPERÁTOR, SMART HOME a INOVÁCIA. Aby sa vám hlasovalo jednoduchšie, postupne vám predstavíme nominácie jednotlivých kategórií, počnúc poslednou menovanou kategóriou, NAY TECHBOX INOVÁCIA.

Aby boli výsledky skutočne presvedčivé, hlasovať samozrejme môžete len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Pokojne vyberte len najlepší smartfón alebo bankovú aplikáciu. Je len na vás, prečo dáte hlas svojmu favoritovi, zaujať vás môže parametrami, inováciami, cenou, kvalitou spracovania či osobnými skúsenosťami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 sa zároveň zapojíte do žrebovania o MEGA CENY v hodnote stoviek eur. Vyhrať môžete najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 8 GPS 41 mm od Tatra banky, unikátny robotický vysávač s mopovaním iRobot Roomba Combo j7+ od Certus Mercatus s.r.o., praktického pomocníka do domácnosti – Mi Bezdrôtová vŕtačka 12V od Xiaomi, či 3 Špeciálne retro krabice s legendárnym antivírusom NOD32 vydané pri príležitosti výročia 30 rokov od vzniku slovenskej spoločnosti ESET, ktorá zároveň pri tejto príležitosti ponúka svoje produkty pre domácnosti za zvýhodnenú cenu a k dvojročnej licencii vám teraz pribalí ešte jeden rok ochrany navyše zadarmo.

Vôbec po prvýkrát v našej ankete môžete vyhrať aj špičkový televízor Hisense 55U7HG od spoločnosti Hisense a ak sa na vás usmeje šťastie, vaše fotografie si po vyžrebovaní výhercov budete môcť vytlačiť na úplne novej tlačiarni Canon SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon. Tešiť sa taktiež môžete na smartfón HONOR Magic4 Lite, ktorý do ankety venoval náš partner VÚB banka a na svoje si prídu aj audio nadšenci, ktorí si medzi cenami nájdu Bluetooth slúchadlá Philips TAA4216 od spoločnosti TP Vision.

Predstavujeme kategóriu NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022

Počet zaujímavých technologických noviniek, čo sa objavia vo svete a o ktorých sa môžete dočítať aj na našom portáli, sa v priebehu roka ráta na desiatky. V redakcii sme preto opäť využili náš prehľad o dianí v rôznych sférach technologického sveta a našli 6 tých najzaujímavejších slúchadiel. Výber tých najlepších z najlepších je už teraz iba na vás.

Pozrime sa teda na šesticu nominovaných produktov v kategórii NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022.

Apple tento rok predstavil druhú generáciu obľúbených bezdrôtových slúchadiel. AirPods Pro sú osadené novým čipom H2, ktorý spolu s vylepšenými meničmi a upraveným zosilňovačom, zabezpečí ešte kvalitnejší zvuk. Vďaka novému čipu sa zlepšenia dočkalo aj ANC, ktoré by malo byť až dvojnásobne lepšie oproti predošlej generácii. Dotykové ovládanie máte teraz priamo na slúchadlách, takto si viete regulovať hlasitosť bez toho, aby ste hľadali smartfón. Výdrž batérie sa zlepšila z pôvodných 4,5 na 6 hodín. S dobitím v puzdre je to až 30 hodín.

Novinku tiež budete môcť nabíjať bezdrôtovo pomocou nabíjačky od Apple Watch, podporovaná je aj technológia MagSafe. Na tele puzdra nájdete reproduktor, ten vám v spolupráci s funkciou Find My, umožní nájsť vaše slúchadlá oveľa jednoduchšie. Na boku pribudlo miesto pre pútko, ktoré by mohlo šancu straty slúchadiel značne znížiť. AirPods Pro potešia aj používateľov s menšími ušami, v balení pribudol nový XS silikónový nadstavec.

Obľúbená značka má aj na Slovensku veľmi dobré meno. Model Live Pro2 má oválne silikónové nástavce zaisťujúce potláčanie hluku a vylepšenú kvalitu zvuku s dôrazom na basové tóny. Slúchadlá ponúkajú spolu 40 hodín; 10 hodín vám dajú priamo slúchadlá (8 hodín v prípade zapnutého ANC), ďalších 30 hodín získate dobitím v puzdre. Poteší podpora rýchleho nabíjania. Za 15 minút získate energiu až na 4 hodiny prehrávania. Veľmi praktické je bezdrôtové nabíjanie.

O kvalitný zvuk sa starajú 11 mm dynamické meniče s frekvenčnou odozvou 20 až 20 000 Hz. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Bluetooth 5.2, funkcia Dual Connect & Sync umožní viacbodové pripojenie. Takto dokážete veľmi rýchlo prepínať vstup z jedného zariadenia na druhé. JBL Live Pro2 spĺňajú certifikát IPX5, takže sa nezľaknú dažďa, ani potu počas vašich tréningov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Philips Fidelio T1 majú dvojitú akustickú konštrukciu s 10 mm dynamickými meničmi. Poslucháči získajú mohutné basové tóny s rýchlou a detailnou odozvou výšok. Pokročilý systém hybridného potlačenia hluku Advanced Hybrid Noise Cancelling Pro+ a nadštandardná pasívna izolácia hluku zabezpečujú vysokú kvalitu zvuku aj v hlučnom prostredí. Aká je výdrž batérií? Fidelio T1 ponúkajú 9 hodín prehrávania s aktívnym potláčaním hluku. Ďalších 25 hodín získate cez nabíjacie puzdro. V prípade, že nevyužijete ANC, získate 13 + 35 hodín prehrávania. 

O bezdrôtový prenos zvuku sa stará Bluetooth 5.2. Google Fast Pair uľahčuje vyhľadávanie a jednoduché párovanie s Android zariadeniami. Fidelio T1 sa jednoducho používajú vďaka dotykovému ovládaniu, ktoré umožňuje prehrávanie, posúvanie a pozastavovanie skladieb. Slúchadlá sú odolné voči striekajúcej vode so stupňom ochrany IPX4, čo poteší aktívnych športovcov.

Legendárna audio značka nás zaujala bezdrôtovými slúchadlami Momentum True Wireless 3. Dostali vylepšenú technológiu aktívneho potláčania hluku. Aj náročný poslucháč si vyberie z mnohých možností personalizácie zvuku. Funkcia Transparent Hearing vám umožní komunikovať s okolím bez potreby slúchadla vyberať z uší. Výdrž na jedno nabitie je 7 hodín, s použitím nabíjacieho puzdra je to spolu 28 hodín. Desaťminútové nabíjanie zabezpečí prevádzku na 90 minút.

Frekvenčná charakteristika je 5 až 21 000 Hz, slúchadlá sú odolné proti potu a striekajúcej vode podľa certifikátu IPX4. Bezdrôtový prenos zvuku zaisťuje Bluetooth 5.2 s podporou kodekov aptX, aptX adaptive, AAC a SBC.

Sony tento rok prinieslo revolučný dizajn slúchadiel. Napriek tomu, že vyzerajú „ináč“, používajú sa veľmi jednoducho a ponúkajú pokročilé funkcie. Technológia Wide Area Tap umožní jednoduché ovládanie: dvojitým alebo trojitým poklepaním pred uchom si zvolíte požadovanú funkciu. Samotných slúchadiel LinkBuds sa pritom nemusíte vôbec dotýkať. Ide o perfektnú vychytávku, akú neponúka žiaden výrobca. Výsledný tvar bol vytvorený na základe rozsiahlych údajov o tvare uší, ktoré Sony zbieralo od roku 1982, kedy predstavilo prvé slúchadlá do uší na svete.

Výdrž na jedno nabitie je 5,5 hodiny, nabíjacie puzdro dodá ďalších 12 hodín, takže spolu sa dostanete na 17,5 hodiny. Rýchlonabíjanie vám dodá za 10 minút energiu na 90 minút prehrávania. Každé slúchadlo je vybavené 12 mm kruhovým meničom, má otvorený stred membrány, vďaka čomu sa zabezpečuje zvuková transparentnosť, takže nebudete odstrihnutí od okolia. Môžete sa tiež porozprávať s priateľmi počas počúvania skladieb, či podcastov. Využitie uľahčuje odolnosť voči postriekaniu vodou a potu podľa certifikátu IPX4.

Slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro majú 10 mm dynamické meniče vybavené dvojitým magnetom a povrchovou úpravou DLC. Hybridné ANC sľubuje až 40 dB potláčanie hluku a ponúka tri režimy ANC, alebo adaptívny, ktorý sa automaticky prispôsobuje na základe intenzity okolitého hluku. Transparentný režim vám umožní viesť konverzáciu a vnímať okolitý ruch bez potreby zložiť slúchadlá z uší. Na jedno nabitie vydržia 6 hodín, s dobitím v puzdre je to spolu 24 hodín. Puzdro je kompatibilné s bezdrôtovým nabíjaním Qi. Bluetooth 5.2 umožní pripojenie dvoch zariadení súčasne a zaručí jednoduché prepínanie napríklad medzi smartfónom a notebookom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Funkcia Dimensional audio vytvára 360-stupňovú zvukovú kulisu a reprodukuje audio zážitok, ktorý poznáme z kín. Ak si nastavíte sledovanie pohybu hlavy, každý zvukový detail si zapamätá svoju polohu a tak vytvára verný 3D zážitok. Audiofilov poteší podpora kodeku LHDC 4.0. Buds 3T Pro spĺňajú certifikát IP55, čo pre vás znamená odolnosť voči striekajúcej vode a prachu. Slúchadlá budete môcť využívať naozaj za každého počasia.

Hlasovať môžete do 15. januára 2023.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESET, Canon, Hisense, iRobot, TP VisionVÚB banka a Xiaomi.