Reklama

Hľadáme NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2022. Hlasujte a vyhrajte!

TECHBOX

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať tento rok môžete už v 12. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka, v ktorej spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie. Odovzdaním vašich hlasov sa navyše zapojíte do žrebovania o hodnotné ceny!

Celkovo môžete v ankete odovzdať až 8 hlasov v 8 kategóriách, konkrétne FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, BANKOVÁ APLIKÁCIA, OPERÁTOR, SMART HOME a INOVÁCIA. Aby sa vám hlasovalo jednoduchšie, postupne vám predstavíme nominácie jednotlivých kategórií, počnúc poslednou menovanou kategóriou, NAY TECHBOX INOVÁCIA.

Aby boli výsledky skutočne presvedčivé, hlasovať samozrejme môžete len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Pokojne vyberte len najlepší smartfón alebo bankovú aplikáciu. Je len na vás, prečo dáte hlas svojmu favoritovi, zaujať vás môže parametrami, inováciami, cenou, kvalitou spracovania či osobnými skúsenosťami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 sa zároveň zapojíte do žrebovania o MEGA CENY v hodnote stoviek eur. Vyhrať môžete najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 8 GPS 41 mm od Tatra banky, unikátny robotický vysávač s mopovaním iRobot Roomba Combo j7+ od Certus Mercatus s.r.o., praktického pomocníka do domácnosti – Mi Bezdrôtová vŕtačka 12V od Xiaomi, či 3 Špeciálne retro krabice s legendárnym antivírusom NOD32 vydané pri príležitosti výročia 30 rokov od vzniku slovenskej spoločnosti ESET, ktorá zároveň pri tejto príležitosti ponúka svoje produkty pre domácnosti za zvýhodnenú cenu a k dvojročnej licencii vám teraz pribalí ešte jeden rok ochrany navyše zadarmo.

Vôbec po prvýkrát v našej ankete môžete vyhrať aj špičkový televízor Hisense 55U7HG od spoločnosti Hisense a ak sa na vás usmeje šťastie, vaše fotografie si po vyžrebovaní výhercov budete môcť vytlačiť na úplne novej tlačiarni Canon SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon. Tešiť sa taktiež môžete na smartfón HONOR Magic4 Lite, ktorý do ankety venoval náš partner VÚB banka a na svoje si prídu aj audio nadšenci, ktorí si medzi cenami nájdu Bluetooth slúchadlá Philips TAA4216 od spoločnosti TP Vision.

Predstavujeme kategóriu NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2022

Mnoho ľudí vám povie, že na špičkové fotografie vám dnes postačí aj smartfón. O tom, že sú ich schopnosti dnes veľmi ďaleko sa samozrejme hádať nebudeme, no profesionálne fotoaparáty a ich kvalitné senzory, vymeniteľné objektívy a obrovské možnosti jednoducho len tak skoro nenahradia. Každý jeden z týchto šiestich modelov by sme nemali problém odporučiť ľuďom, ktorí to s fotografiou berú vážne. Ktorý je však ten najlepší?

Pozrime sa teda na šesticu nominovaných produktov v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2022

Zdroj | Canon

Canon tento rok konečne vynovil svoj cenovo najdostupnejší CSC fotoaparát s full-frame snímačom. Telo novinky je v podstate identické s predchodcom, no najväčšie zmeny sa udiali vnútri. Jeho snímač je teraz takmer totožný s vlajkovou loďou EOS R3, ponúkne rozlíšenie 24 Mpx, citlivosť na úrovni ISO 50 až 102 400, optickú stabilizáciu a viac ako štvornásobok ostriacich bodov oproti predchodcovi.

Lahôdkou je kontinuálne snímanie s rýchlosťou až 40 fps v plnom rozlíšení, či možnosť nahrávať video v 6K RAW za pomoci HDMI výstupu. Obraz je potom možné sledovať cez 3-palcový plne výklopný dotykový LCD displej s rozlíšením cca 900 x 600 px. Nechýba ani elektronický hľadáčik s OLED displejom.

Zdroj | Fujifilm

Fujifilm X-T5 nahradil v roku 2022 úspešný model X-T4. Hlavnou novinkou je X-Trans CMOS 5 HR snímač s technológiou BSI a rozlíšením 40 Mpx, ktorý je identický s tým, ktorý sa nachádza v aktuálnej vlajkovej lodi výrobcu. Samozrejmosťou je aj 5-osová stabilizácia, možnosť zvoliť za výstup aj 10-bitové HEIF či výkonný čip X-Processor 5, ktorý disponuje prvkami umelej inteligencie a hĺbkové učenia.

Citlivosť snímača je na úrovni ISO 64 až po ISO 51 200 a maximálna rýchlosť elektronickej uzávierky je 1/180 000 sekundy. Video je možné nahrávať až v rozlíšení 6,2K pri 30 fps v 10-bitových farbách. Celý fotoaparát je potom zabalený do podareného retro dizajnu a hmotnosť je príjemných 560 gramov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Nikon

Nikon Z30 je aktuálne v hierarchii CSC fotoaparátov od japonského výrobcu na jej chvoste. Nikon ním však reaguje na aktuálny trend, nárast vlogerov a blogerov. A presne pre nich, je malý a skladný fotoaparát s APS-C snímačom určený. Jadrom novinky je 20,9 Mpx snímač s maximálnou citlivosťou ISO 51 200 a 209-bodovým autofokúsom a automatickou detekciou ľudí a zvierat.

Nechýba ani vstavaný mikrofón ale tiež možnosť pripojiť externý. Vloggeri by mali oceniť až 125 minút neprerušovaného Full HD videozáznamu, prítomnosť otočného displeja s veľkosťou 3″ či možnosť použiť všetky objektívy s bajonetom NIKORR Z. Samozrejmosťou su potom moduly Bluetooth, Wi-Fi a appka SnapBridge.

Zdroj | OM Digital Solutions

OM System OM-1 je nový top model spoločnosti OM Digital Solutions, pôvodne známej ako Olympus. Osadený je Micro 4/3 snímačom s rozlíšením 20,4 Mpx, maximálnou citlivosťou ISO 102 400 a 5-osovou optickou stabilizáciou, ktorá by mala zabezpečiť hladké video a ostré fotografie. Snímač tiež využíva nový hybridný systém Cross Quad Pixel AF s 1 053 ostriacimi bodmi.

Fotoaparát je určený najmä pre tých, ktorí zvyknú operovať v extrémnejších podmienkach. Je odolný voči vode a prachu podľa certifkácie IP53 a zvláda mráz do -10°C. OM-1 si zachovalo ja High Res Shot, snímanie až 80 Mpx záberov pomocou posunu snímača a špeciálnych algoritmov. Video je možné natáčať v rozlíšení 4K 60 fps.

Zdroj | Panasonic

Japonský Panasonic a jeho séria GH, je zameraná najmä na fanúšikov videa. Novinka je vybavená Micro 4/3 snímačom s rozlíšením 25,2 Mpx čo z neho robí snímač tohto typu s najvyšším rozlíšením zatiaľ. Má citlivosť od ISO 50 do ISO 25 600 a nechýba mu ani 5-osová optická stabilizácia. Aj vďaka nej je možné snímať 100 Mpx zábery aj bez nutnosti statívu.

Poďme ale k tomu najpodstatnejšiemu. GH6-tka dokáže snímať až 10-bitové 5,8K videá pri 60 fps. Príjemným prídavkom je aj možnosť nahrávať v Apple ProRes kodeku. Zároveň je možné nahrávať videá v 4K 60 fps s 10-bitovou farebnou hĺbkou bez obmedzenia času do 800 Mbit/s. Ak chcete použiť GH6 ako webkameru, stačí ju len cez kábel pripojiť k počítaču. V prípade spárovania s appkou dokáže streamovať obraz aj bezdrôtovo.

Zdroj | Sony

V sérii Sony Alpha 7 sa nachádza niekoľko rôznych modelov, ktoré sa líšia svojimi špecializáciami. Piata generácia top-end CSC fotoaparátu s full-frame snímačom je zameraná na rozlíšenie o čom svedčí aj 61 Mpx snímač s možnosťou snímania vyše 240 Mpx fotografií. Snímač ponúkne citlivosť od ISO 100 do ISO 32 000 a zavesený je na 5-osovej stabilizácii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vo vnútri sa nachádzajú dva procesory BION XR ale aj dedikovaný senzor pre automatické ostrenie. Táto kombinácia by mala zabezpečiť výrazné zlepšenie rozpoznávania objektov. Samozrejmosťou je aj automatické sledovanie objektov v reálnom čase. A7R V využíva 693-bodový AF a dokáže nahrávať až 8K UHD video pri 24/25 fps. Fotoaparát je tiež vybavený 3,2″ výklopným displejom a elektronickým hľadáčikom so 120 Hz obnovovaciou frekvenciou. Nechýba potom ani Wi-Fi, Bluetooth či vstup na slúchadlá či mikrofón.

Hlasovať môžete do 15. januára 2023.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESETCanonHisenseiRobotTP VisionVÚB banka a Xiaomi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.