Reklama

Herný notebook, z ktorého budete paf. Spoznajte Lenovo Legion 7 16"

TECHBOX

Lenovo vie, ako si získať hráčov a dokazuje to aj s novým prémiovým notebookom Lenovo Legion 7 16″, ktorý sme si mali možnosť v našej redakcii vyskúšať naživo. Jeho špičkovú hernú výbavu sme si skrátka zamilovali.

Keď sa hravosť pretne s eleganciou

Hovorí sa, že knihu netreba súdiť podľa obalu, no pri novinke Lenovo Legion 7 16″ sme ochotní urobiť výnimku. Svojim elegantným dizajnom s kovovým vizuálom by bez problémov zapadol aj do seriózneho kancelárskeho prostredia.

Keď ho však zapnete, v nenápadnom šasi sa prebudí šelma a Lenovo Legion 7 16″ začne hrať farbami. Ako sa to už na poriadny herný notebook patrí, vybavený je klávesnicou s farebným RGB podsvietením, ku ktorému sa navyše pridáva aj podsvietenie loga na veku a podsvietenie spodnej časti.

Keď sa potrebujete sústrediť na prácu, podsvietenie si môžete klávesovou skratkou jednoducho vypnúť. Keď naopak nastane čas na zaslúžený oddych, notebook môžete nechať hrať farbami a podsvietenie prepnúť napr. do vašej obľúbenej farby, prípadne ho nechať reagovať na hudbu alebo stlačené klávesy.

Pripravený aj na tie najväčšie výzvy

Nebudeme však chodiť okolo horúcej kaše. Je nám úplne jasné, že to najdôležitejšie pre hráčov sa ukrýva pod povrchom. Čo myslíte, aký hardvér sa podarilo divízii Legion umiestniť do šasi s hrúbkou len 20,1-23,5 milimetra?

Ten najvýkonnejší! Ak patríte do tábora fanúšikov AMD, v najvyššej konfigurácii sa môžete tešiť na špičkový procesor Ryzen 9 5900 H. V protiľahlom tábore zas na hráčov čaká 11. generácia procesorov Intel Core až do modelu Core i9. Týmto parádnym procesorom vo všetkých prípadoch sekundujú grafické karty NVIDIA GeForce od modelu RTX 3060 až po najvyšší model RTX 3080.

Výkonné procesory a grafiky sprevádzajú rýchle pamäte RAM DDR4 s kapacitou do 32 GB a taktom až 3 200 Mhz a PCIe SSD Gen 4 s kapacitou až do 2 TB. Na vysoké rýchlosti a nízku odozvu sa ale môžete tešiť aj pri sťahovaní dát a online hraní. Lenovo Legion 7 16″ je totiž vybavený herným adaptérom Killer WiFi AX1650, ktorý na zadnej strane dopĺňa starý známy Ethernet (RJ45).

Keď už je reč o konektoroch a dátových prenosoch, v tomto smere sa budete môcť spoľahnúť aj na dvojicu portov USB-C Thunderbolt 4, jeden USB-C port 3.1 Gen 2 a tri klasické USB-A porty ideálne pre pripojenie ďalších periférií.

Vždy si zachová chladnú hlavu

Výkonný hardvér osadený v pomerne štíhlom šasi sa javí ako recept na teplotnú katastrofu, no opak je pravdou. Lenovo totiž vybavilo nový Legion 7 16″ prvotriednym chladením Legion Coldfront 3.0, ktorý spája dômyselnú konštrukciu s inteligentným softvérom pre dosiahnutie najnižších možných teplôt aj pri maximálnom zaťažení.

Prísun chladného vzduchu pre hardvér zabezpečuje dvojica výkonných ventilátorov ovládaná umelou inteligenciou, ktorá sa stará o dokonalý balans medzi ideálnou teplotou hardvéru a hlučnosťou chladenia.

Vo veľkom jej k tomu pomáhajú chladiace otvory pod klávesami prepojené so 4-kanálovým vývodovým systémom, ktorý sa stará o odvod tepla mimo priestory, kde budete mať zvyčajne položené ruky. Klávesnica Legion TrueStrike a priestor okolo nej tak zostáva dokonale chladný, či už hardvér vyťažujete graficky náročnou prácou alebo najnovšou hernou peckou.

Ten displej je pastva pre oči

Ako ste už určite vytušili z neho názvu, Lenovo Legion 7 16″ je vybavený priestranným displejom s uhlopriečkou 16“. Čo sme si však ako čerešničku na torte nechali až na koniec, sú jeho parametre.

Spomínanú uhlopriečku Lenovo spojilo s pomerom strán 16:10 a rozlíšením WQXGA (2 560 x 1 600 pixelov), ktorý vám poskytne dodatočný vertikálny priestor na prácu a ponorenie sa do vašich obľúbených hier.

V dynamických hrách, v ktorých záleží na zachytení každej stotiny akcie, oceníte jeho obnovovaciu frekvenciu až 165 Hz a dobu odozvy len 3 milisekundy, k čomu sa pridáva podpora technológie NVIDIA G-SYNC zabezpečujúca synchronizáciou snímok a elimináciu trhania obrazovky.

Keď si naopak budete mať čas vychutnať krásnu grafiku, Legion 7 16″ vám ju vykreslí so 100 % sRGB presnosťou farieb a vysokým dynamickým rozsahom pod záštitou štandardov Dolby Vision a VESA DisplayHDR 400. Vďaka maximálnemu jasu až 500 nitov a matnému povrchu si navyše kvality tohto displeja budete môcť užívať bez odrazov aj v exteriéri.

Ak je nekompromisný výkon zaobalený spolu s parádnym displejom do elegantného, no zároveň štýlového dizajnu niečo, čo by dokonale zapadlo do vášho herného kútika či každodenného „work-flowu“, Lenovo Legion 7 16″ si vás určite získa. V predajnej sieti Datacomp ho môžete získať už od 1 899 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.