Reklama

Herná séria Lenovo Legion sa rozrastá aj o cenovo dostupnejšie počítače

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spolu s vlajkovým herným notebookom Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh aj viacero cenovo dostupnejších prenosných aj stolových počítačov Lenovo Legion série 5 so stále veľmi zaujímavou výbavou.

Zlatou strednou cestou v novej ponuke herných počítačov značky Lenovo má byť model Legion 5Pi. Rovnako ako model Legion 7i ponúka v prvom rade 15-palcový Full HD IPS displej, tentokrát však s obnovovacou frekvenciou až do 240 Hz. Nesklame ani jasom 500 nitov a voliteľnou výbavou certifikáciami VESA DisplayHDR 400 a Dolby Vision pre obraz s vysokým dynamickým rozsahom.

Zdroj | Lenovo

V najvyššej verzii tentokrát hráčom ponúkne procesor Intel Core i7série H 10. generácie a dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060. Tento hardvér je pritom spolu s maximálne 1 TB PCIe SSD úložiskom a 80 Wh batériou pre 8-hodinovú výdrž uložený v tele s hmotnosťou 2,5 kilogramu.

Zdroj | Lenovo

Technológia Rapid Charge Pro dokáže nabiť túto batériu na 50 % už za 30 minút. K výbave sa pridáva aj klávesnica Lenovo Legion TrueStrike s anti-ghostingom, multimediálnymi klávesami a nastaveniami macra a reproduktory Harman Kardon s ozvučením Dolby Atmos. 15-palcový model Legion 5Pi zamieri do predaja v priebehu mája s cenou od 1 099 €.

Pozrite si

Honor MagicBook 14 poteší dizajnom, cenou i výdržou

Pre širšiu skupinu hráčov sú určené modely Legion 5i a Legion 5, pričom prvý menovaný model bude k dispozícii v 15 aj 17-palcovej verzii. Písmeno „i“ v tomto prípade označuje voľbu procesorov, kde model Legion 5i bude disponovať procesormi Intel Core H 10. generácie, zatiaľ čo model Legion 5 procesorom AMD Ryzen 4000 série H.

Zdroj | Lenovo

V „päťkovej“ sérii prenosných počítačov Lenovo Legion tak bude ponúkané široké spektrum rôznych modelov s rozdielnou výbavou. Napr. 15-palcový Legion 5i ponúkne popri procesoroch Intel Core v najvyššej verzii grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 a rovnaký displej, ako model Legion 5Pi. Chýbať mu nebude ani klávesnica Legion TrueStrike a 4-pásmové RGB podsvietenie klávesnice. Rovnakú grafickú kartu ponúkne aj model Legion 5.

Zdroj | Lenovo

17-palcová verzia ponúkne displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, pričom na rozdiel od 2,5-kilogramového modelu Legion 5Pi a 5i bude samozrejme vzhľadom na uhlopriečku vážiť až 2,98 kilogramu. Novým modelom nebude chýbať ani najnovší štandard Wi-Fi 6.

Zdroj | Lenovo

15-palcový Legion 5i s procesorom Intel začne na cene 949 € a 17-palcový Legion 5i na cene 1 349 €. Dostupné by mali byť v priebehu mája. 15-palcový model Legion 5 s procesorom AMD bude začínať na cene 899 € a do predaja by sa mal dostať taktiež v máji.

Pozrite si

Google sprístupňuje službu Meet zadarmo pre všetkých

Pre hráčov, ktorí nepotrebujú so svojím herným strojom cestovať, je určený nový Lenovo Legion Tower 5i, ktorý bude dostupný aj vo verzii s vodným chladením. V najvyššej verzii ponúkne grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER a procesory Intel Core, no neskôr v tomto roku dorazí do predaja aj s desktopovými procesormi AMD Ryzen.

Zdroj | Lenovo

Novému desktopu nechýba ani v základnej verzii studené LED osvetlenie, no k dispozícii bude vo vybraných verziách aj interné RGB osvetlenie a šasi v odtieni Phantom Black. O chladenie sa postará nový systém Lenovo Legion Coldfront 2.0 so 150-wattovým chladičom procesora. V predaji bude od začiatku mája so štartovacou cenou 799,99 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.