Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herný Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh, poznáme cenu a dostupnosť

Herný Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh, poznáme cenu a dostupnosť
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Herný Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh, poznáme cenu a dostupnosť
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo prináša na trh nové modely zo svojej hernej série Legion. Najvyšší model Legion 7i stavia na najnovšej generácii procesorov Intel, ako aj na najvýkonnejších grafických kartách NVIDIA GeForce RTX. Za túto výbavu si však nechá riadne zaplatiť.

Písmeno „i“ v novej sérii herných notebookov Lenovo Legion odkazuje na prítomnosť procesorov Intel Core. V prípade modelu Legion 7i pôjde až o 10. generáciu procesoru Intel Core i9 série H. V hrách bude tomuto procesoru sekundovať grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s dizajnom Max-Q. Celý notebook bude pritom vážiť iba 2,1 kilogramu.

Zdroj | Lenovo

Full HD displej s uhlopriečkou 15 palcov disponuje 100 % presnosťou farebného spektra Adobe sRGB, ako aj certifikáciou VESA DisplayHDR 400 v kombinácii s technológiou Dolby Vision. Pri hraní hier, ale aj pri sledovaní filmov a seriálov, sa tak môžete tešiť na jasnejší obraz s vyšším kontrastom.

Pozrite si

HP Envy 15 sa vracia ako nové výkonné pracovné delo

Displej okrem toho ponúka obnovovaciu frekvenciu 240 Hz s 1 milisekundovou odozvou, k čomu sa v spojení s grafickou kartou pridáva aj podpora technológie NVIDIA G-SYNC pre synchronizáciu snímkovania hier s monitorom pre elimináciu trhania obrazu. Po zvukovej stránke zážitok doplní audio systém Dolby Atmos Speaker System.

Zdroj | Lenovo

Pri klávesnici s názvom TrueStrike sa môžu hráči spoľahnúť na anti-ghosting, menej ako milisekundovú odozvu a vylepšený zdvih s mäkkým dojazdom. Samozrejmosťou je farebné podsvietenie, tentokrát so systémom Corsair iCUE.

Pozrite si

Razer Blade 15 dostáva očakávanú aktualizáciu hardvéru a čítačku SD kariet

Koľko reálne vydrží nový Lenovo Legion 7i na batérii ukáže samozrejme až prax. Lenovo však hovorí až o 8-hodinovej výdrži, ktorú má zabezpečovať 80 Wh batéria s funkciou battery-sipping pre šetrnejšie uvoľňovanie energie. Batéria okrem toho podporuje rýchle nabíjanie Rapid Charge Pro, ktorá má dostať jej stav na 50-percentné nabitie už za 30 minút.

Zdroj | Lenovo

Nový herný notebook Lenovo Legion 7i bude na našom trhu k dispozícii už v priebehu mája, pričom v základnej výbave bude začínať na cene 1 799 €. Vyššie modely tak nepochybne cenou presiahnu hranicu dvoch tisícov eur.