Reklama

Harman Kardon Aura Studio 3. Ikonická hracia skrinka s parádnym zvukom

Richard Pliešovský
92 %
Rozhodne nie je pravidlom, že nám príde na testovanie niečo nezvyčajné, niečo čo sa vymyká zažitých koľají. Harman Kardon Aura Studio 3 je práve takým zariadením. Je to kapitola sama o sebe.

Výhody

  • ikonický vzhľad
  • vyvážený priestorový zvuk
  • spoľahlivé Bluetooth pripojenie

Nevýhody

  • chýba aplikácia
  • sklo a tmavé materiály sa ľahko zaprášia

Keď mi pristál na stole ikonický reproduktor od Harman Kardon, hodnú chvíľu som sa kochal pohľadom na tento dizajnový kúsok. Až potom som ho zapojil do elektrickej siete, spároval so smartfónom a vypočul si prvú pieseň.

Poviem vám, práve takto nejako si predstavujem dôstojný kúsok audiotechniky hodný roku 2020. Okrem tradične kvalitného zvuku sa budete vytešovať i z jeho nezvyčajného, no plne funkčného tvaru s elegantným vlnivým LED osvetlením. Práve toho som sa najviac obával, netúžil som, aby moje obľúbené skladby sprevádzali kolotočiarske dúhové farby. Našťastie to tak nie je.

Pozrite si

Harman Kardon Onyx Studio 6 spravil mikrokrôčik vpred

Svetlo je decentne biele a nijako si neuzurpuje vašu neustálu pozornosť. Skôr vás núti ponoriť sa do počúvanej hudby a popri nej nechať voľne plynúť svoje myšlienky. Na druhej strane, niekomu môže prekážať, že svetlo sa nedá vypnúť, ani zmeniť jeho režim, ako to poznáme napríklad z modelu JBL Pulse 4.

Aura Studio 3 je určený do interiéru, ktorý s prehľadom ozvučí plným 360-stupňovým zvukom. Nejde práve o najmenší reproduktorový systém (28,3 x 23,2 x 23,2 cm), jeho hmotnosť je mimochodom 3,6 kilogramov. Dokáže výborne vyplniť naozaj veľké priestory, dobre poslúži aj počas záhradnej párty. Ponúka menovitý výkon 2x 15 W + 1x 100 W vo frekvenčnom pásme 45 Hz až 20 kHz.

O dokonalý hudobný zážitok sa stará až šesť 40 mm meničov a 130 mm subwoofer. Ten je umiestnený v spodnej časti zariadenia. Reproduktor prichádza už v tretej generácii a jednoznačne ide o najkrajší kúsok zo série.

Netradičný tvar reproduktora ma inšpiroval k malému pokusu. Odfotil som ho a zaslal ôsmim priateľom s otázkou Hádaj čo to je? Väčšina z nich (dámy, aj páni) sa zhodla, že ide buď o odšťavovač, čističku vzduchu alebo ventilátor. Len dvaja sa trafili.

Tónované sklo a tmavé látky pôsobia naozaj luxusne, štýlovo až étericky. Veľké plus odo mňa dostáva HK Aura Studio 3 za LED osvetlenie. Je naozaj decentné, neoslepuje ani v tme, mení sa v rytme prehrávanej skladby. Páruje sa tlačidlom umiestneným v zadnej časti reproduktoru spolu s konektorom na 220 V, tlačidlom on/off a 3,5 mm audio konektorom.

Reproduktor Aura Studio 3 urobil na mňa poriadny dojem. Ak by som nemal v každej izbe zvukový systém, neváham a vyberám si práve tohto fešáka. Bral by som si ho práve kvôli zvuku – dizajn a svetelné efekty sú fantastické, ale bez kvalitného hudobného prejavu by to bol na môj vkus len drahý bytový doplnok.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.