Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Halo, Fable či nová Forza. Xbox Series X dostáva nálož exkluzívnych titulov

Halo, Fable či nová Forza. Xbox Series X dostáva nálož exkluzívnych titulov
Zdroj | 343 Industries
Stanislav Vinc
Halo, Fable či nová Forza. Xbox Series X dostáva nálož exkluzívnych titulov
Zdroj | 343 Industries
Zdroj | 343 Industries

Vydanie novej generácie herných konzol sa nezadržateľne blíži a tak sa stupňuje aj tempo, akým ich výrobcovia predstavujú nové herné trháky využívajúce ich hardvér na maximum. O najnovšiu nálož zaujímavých exkluzívnych titulov sa postaral Microsoft, ktorý to rozbalil rovno s novým prírastkom do legendárnej série Halo.

Do vydania hernej konzoly Xbox Series X zostáva už iba zopár mesiacov a tak nastáva čas, kedy musí aj Microsoft začať tlačiť na pílu a vybudovať okolo novej konzoly značný „hype“. Ako inak, než s novým dielom Halo?

Halo Infinite

Halo Infinite od štúdia 343 Industries nás už túto zimu prenesie do ďalšej kapitoly príbehu Master Chiefa spolu s novými hernými mechanikami, vo väčších bitkách a v úplne novom šate pri garantovaných 60 snímkach za sekundu. Čo viac dodať? Radšej si vychutnajte nový gameplay trailer.

As Dusk Falls

Tam, kde končia príbehové tituly štúdia Telltale Games, začínajú nové príbehy štúdia INTERIOR/NIGHT. Nový interaktívny dramatický príbeh As Dusk Falls zaujme milovníkov amerického juhozápadu a fanúšikov pekne poprepletaných multi-generačných príbehov. Nečakajte strhujúci gameplay, ale skôr pútavý príbeh, pod ktorý sa podpisuje aj bývalá vedúca herného dizajnu štúdia Quantic Dream, Caroline Marchal.

Avowed

Ak ste čakali na ďalšie nové RPG od štúdia Obsidian, titul Avowed je šitý práve pre vás. Nová hra sa vracia do sveta Eora, teda do sveta známeho hráčom Pillars of Eternity, tentokrát z pohľadu prvej osoby. Na viac detailov si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

https://youtu.be/YS8n-pZQWWc

Fable

Príprava nového dielu Fable bola akýmsi verejným tajomstvom a tak sme sa po dlhom čakaní dočkali oficiálneho predstavenia aspoň v podobe krátkeho, no vtipného teaser traileru. Kedy a ako sa bude nový Fable hrať zatiaľ nevieme, no tentokrát pôjde o úplný reštart príbehu z novej perspektívy.

Forza Motorsport

Forza je už neodlučiteľnou súčasťou každej generácie hernej konzoly Xbox a inak to nebude ani v prípade novej generácie Xbox Series X. Tešiť sa máme na 4K UHD rozlíšenie, stabilných 60 FPS a ray tracing. Otázkou však je, kedy sa toho dočkáme. Nový diel je podľa dostupných informácií v „rannej fáze vývoja“.

The Gunk

Čo by sa stalo, ak by sa konceptu a vizuálu hry No Man’s Sky chopili tvorcovia série SteamWorld? Odpoveďou je The Gunk, hra o dvoch priateľoch, ktorí skáču z jedného vesmírneho telesa na druhé, aby na nich našli vzácne materiály ideálne na predaj. Ako to dopadne? To sa dozvieme až v septembri 2021.

Phantasy Star Online 2: New Genesis

Univerzum PSO2 sa rozrastie o nový titul New Genesis, v ktorom si SEGA vyskúša úplne nový herný dizajn, nový gameplay a samozrejme aj nové grafické limity previazané so všetkým tým, čo fungovalo v doterajších tituloch.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Do rádioaktívnej zóny sa okrem PC vrátime „exkluzívne“ aj na novom Xboxe. Otvorený svet Černobyľu má byť tentokrát ešte väčší, prepracovanejší a hrozivejší. Príbeh hry ponúkne niekoľko vetiev, ktoré vás na základe rôznych rozhodnutí dovedú k diametrálne odlišným koncom. Nového dielu sa dočkáme v priebehu budúceho roka.

State of Decay 3

Zombie série pokračuje tretím dielom, ktorý sa nám ukázal v krátkom cinematickom traileri. Na viac detailov si budeme musieť opäť počkať, vydanie hry je naplánované na budúci rok.

Tetris Effect: Connected

Konečne skutočný next-gen titul! No dobre, Tetris Effect zrejme nebude hra, ktorá bude predávať nový Xbox Series X, no ak ste mali tú česť okúsiť nedávny reštart tohto videherného dinosaura, nový Tetris Effect: Connected zameraný na hru s viacerými hráčmi si určite nenecháte ujsť.

Warhammer 40,000: Darktide

Fanúšikovia série Warhammer: Vermintide sa konečne dočkajú ďalšieho FPS titulu z tohto univerza, opäť vytvoreného pre spoluprácu štyroch hráčov. Na získanie ďalších troch hráčov do party pre boj s temnotou máte rok, hra má zatiaľ vydanie stanovené na rok 2021.

Zdroj