Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hádajte, ktoré zariadenie ovplyvní váš úspech na zoznamke

Hádajte, ktoré zariadenie ovplyvní váš úspech na zoznamke
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Hádajte, ktoré zariadenie ovplyvní váš úspech na zoznamke
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samota je mrcha, hovorila moja stará mama a ako to už býva, mala pravdu. V ére sociálnych sietí, postkovidovom usporiadaní života a práce z domu sa mnohí z nás škrabú za ušami a rozmýšľajú, kde sú tie staré dobré časy, keď stačilo ísť na diskotéku do mesta, či zábavu na dzedzinu a nebyť sám.

Dnes je hľadanie partnerov sofistikovaný proces a bez pomoci techniky sa zaobíde len málokto. Štúdia Mobile Match Maker ukázala veľmi zaujímavé výsledky. Vplyv na váš milostný život môže mať veľa faktorov, ale zrejme len málokto predpokladá, že ak sa zmienite o tom, že máte smartfón značky Blackberry, klesne vaša šanca na úspech o 77 %. Naopak, ak sa pochválite iPhonom, vaše šance stúpnu o 82 %.

Pozrite si

Ako spoznáte podvodníka na online zoznamke?

Obsah pokračuje pod reklamou

Výskum sa uskutočnil v období od marca do júna 2022, kedy boli na tento účel vytvorené identické účty vo všetkých relevantných zoznamovacích aplikáciách. V každom profile sa vždy objavila zmienka o značke nejakého zariadenia, častokrát formou selfíčka z uvedeného modelu.

Výskumníci potom analyzovali získané dáta z 10 krajín a porovnali profily, kde sa uvádzala značka zariadenia s tými, čo značku nespomínali. Po tisíckach interakcií sa z informácií zostavili priemerné hodnoty medzi rôznymi aplikáciami a pohlaviami. Pozrite sa, či niektoré zo spomínaných zariadení máte doma.

Typ zariadeniaŠanca na úspech
Apple iPhone82 %
Apple Watch76 %
Apple AirPods64 %
FitBit32 %
Samsung19 %
Beats16 %
Google9 %
Samsung Galaxy Watch3 %
Sony-11 %
One Plus-18 %
Oppo-22 %
Huawei-24 %
Blackberry-77 %

Štúdia teda naozaj preukázala, že elektronika, ktorú používate, môže mať priamy vplyv na mieru zhody v zoznamovacích profiloch. Topkové značky zvyšujú mieru zhody až o 82 %! Označenie „nesprávnej„ značky však môže mať katastrofické následky, priemerný negatívny vplyv sa pohybuje okolo – 30 %. Zdá sa, že skôr ako by ste mali povedať, že používate napr. Huawei, môžete vyjsť s pravdou von a priznať sa, že máte manželku a tri deti.

Zaujímavé je tiež zistenie, že používatelia produktov od Apple sú vo výhode oproti tým, ktorí používajú Android. Štúdia uvádza, že „profily so zariadeniami Apple, ako sú iPhone, AirPods alebo Apple Watch, sa tešia 74 % nárastu miery zhody, čo je vyššie než u ktorejkoľvek inej technickej značky“. Po Apple si môžu dobré body pripísať aj majitelia Samsungov (Galaxy S22 Ultra) a Google (Pixel 6 Pro), ale s výrazne nižším ziskom.

Aby sme však boli spravodliví, štúdia tiež zistila, že pri zhotovovaní selfíčiek je lepšie použiť smartfón s OS Android. Podľa testov sa používatelia zhodli, že najlepšie výsledky priniesol Google Pixel 6 Pro (44 %), pred Samsung Galaxy S22Ultra (32 %) a Apple iPhone 13 Pro (24 %). Slepé testy robila tisícka používateľov, dostala za úlohu vybrať najlepšiu snímku, kde model na profile vyzeral najpríťažlivejšie.

Ak teda začínate hľadať nového partnera, zvážte aj tieto aspekty, ktoré môžu, no nemusia rozhodnúť o vašom úspechu. Každopádne, je lepšie mať v rukách všetky tromfy a mať tak možnosť lepšieho výberu. Ak vlastníte smartfón málo trendovej značky, radšej sa o ňom v profile nezmieňujte. Pre randenie, vzťah a šťastie sú dôležitejšie úplné iné veci, ako značka výrobcu elektroniky.