Reklama

GreenWay získal investíciu vo výške 85 mil. eur na rozšírenie infraštruktúry

Zdroj | GreenWay
TECHBOX
Zdroj | GreenWay
Zdroj | GreenWay

Prevádzkovateľ nabíjacej siete pre elektromobily, spoločnosť GreenWay, sa pochválila ziskom veľkého investora, ktorý masívnym spôsobom pomôže rozšíriť nabíjaciu sieť pre elektromobily v strednej a východnej Európe.

Jeden z najväčších prevádzkovateľov nabíjacej siete pre elektromobily, spoločnosť GreenWay, oznamuje veľký míľnik, ktorý je zároveň veľkou posilou v ďalšom rozširovaní zelenej mobility a zlepšovanie už existujúcej infraštruktúry pre nabíjanie elektromobilov a s tým súvisiacich služieb. Spoločnosti sa podarilo získať dôveru dvoch veľkých investorov – Helios Energy Investments a Generation Capital, ktorí sa zameriavajú na udržateľné investovanie a investovanie do infraštruktúry.

Celková suma investície je masívnych 85 miliónov eur, čo zároveň znamená, že ide o najväčšiu známu investíciu tohto typu. GreenWay má veľké zastúpenie nielen na Slovensku, ale najmä v Poľsku, kde je sieť nabíjacích staníc ešte hustejšia. Celkovo prevádzkujú 488 nabíjacích staníc, z čoho veľkú časť tvoria stanice s rýchlym a ultra-rýchlym nabíjaním. Počet registrovaných zákazníkov sa takmer dostane nad 30 tisíc.

Zdroj | GreenWay

Pár slov k tejto novinke povedal aj spoluzakladateľ GreenWay, Peter Badík: „GreenWay sme založili s cieľom vybudovať Európu, ktorá je čistejšia, zdravšia a menej závislá od fosílnych palív. Budovať infraštruktúru, ktorá umožní rýchlu adaptáciu elektromobilov je kritická časť našej vízie. Byť menej závislý na importe fosílnych palív je špeciálne relevantné v čase, keď sami zažívame výpadky dodávok plynu, ceny rastú raketovým tempom a v politike je zmätok, čo znepokojuje najmä región strednej Európy.

Pozrite si

Na Slovensku je druhá čerpacia stanica na vodík, tentokrát v Trnave

Zároveň dodáva, že príchod ďalších partnerov víta v čase, kedy trh dospieva a stabilizuje sa. Vďaka tomu, že aj po tejto investícii stále zostávajú nezávislí, môžu naďalej promptne reagovať a chytať sa príležitostí, ktoré najmä v tomto čase budú prichádzať. Výraznú časť z prostriedkov budú investovať do rozširovania infraštruktúry, no zároveň aj do zlepšovania IT časti a technických možností, ktoré sú teraz v ich centre stratégie.

Zdroj | GreenWay

Sme extrémne šťastní, že môžeme investovať do GreenWay a zväčšovať našu stopu v nabíjacej infraštruktúre pre elektromobily v Európe. GreenWay má excelentnú šancu stať sa dominantným hráčom v CEE regióne,“ hovorí Erez Gissin z Helios Energy Investments. „Helios v GreenWay spoznal naozaj skvelý tím, ktorý firmu dokáže viesť cez výzvy tohto nového a rastúceho trhu. Helios 5 chce rozšíriť sieť v tomto sektore a GreenWay môže byť signifikantným článkom na tejto ceste.“, dodáva. Zopaŕ slov doplnil aj Tomy Meltzer z Generation Capital: „Investícia do GreenWay je excelentná príležitosť ako byť súčasťou silnej a kvalitnej firmy v rastúcom priestore nabíjacích staníc pre elektromobily v CEE.

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.