Reklama

Gramofón Victrola Stream Sapphire má unikátny vzhľad a high-end audio

Zdroj | Victrola
Richard Pliešovský
Zdroj | Victrola
Zdroj | Victrola

Ne veľtrhu v Los Angeles nechýbala ani audio spoločnosť Victrola. Tá na CES 2024 oficiálne predstavila svoj nový gramofón Stream Sapphire.

Ako naznačuje názov, novinka vychádza z úspešného modelu Stream Carbon, no rozširuje možnosti konektivity o schopnosť streamovať nielen do integrovaných systémov Sonos.

Možno neviete, že značka Victrola pôsobí v audio priemysle viac ako 115 rokov. Pôvodne bola súčasť rodiny Victor, potom sa premenovala na RCA Victor. Spoločnosť Innovative Technology ju v roku zaregistrovala pod súčasným názvom, kedy okrem vintage série začala ponúkať aj modenré audiofilské modely.

Obsah pokračuje pod reklamou

Gramofón Victrola Stream Sapphire prevzal dizajnový jazyk Carbon – má nízkorezonančný MDF podstavec s dýhou z orecha. Výškovo nastaviteľné hliníkové nožičky so základňou zas tlmia zvuk, vďaka čomu sa dosiahla lepšia izolácia vibrácií.

Pozrite si

​​Keď spojíte starú technológiu s digitálnou, dostanete gramofón Victrola

Dvojrýchlostný bezkomutátorový motor zabezpečuje tichú reguláciu rýchlosti, zatiaľ čo priložená prenoska Ortofon 2M Blue je pripevnená k odnímateľnej hlavovej časti. Rameno Sapphire je z uhlíkových vlákien a malo by priniesť vylepšený frekvenčný rozsah.

Aj Sapphire má osvetlený ovládací gombík zhodný so sériou gramofónov Victrola Stream. Ponúka pohodlné hmatové ovládanie hlasitosti a prehrávanie priamo z gramofónu. Pozlátené RCA výstupy umožňujú prehrávanie cez kábel, ako aj pripojenie externých reproduktorových systémov. Kvalita konverzie digitálneho signálu na analógový sa v Sapphire zvýšila, gramofón je schopný priniesť 24-bit/48 kHz bezstratové audio vo formáte FLAC.

Zdroj | Victrola

Čo sa týka bezdrôtového pripojenia, Stream Sapphire funguje cez aplikáciu Victrola Stream. Pomocou nej môžu používatelia streamovať cez sieť UPnP a protokoly Roon Ready, AirPlay a Chromecast. Novinka teda nie je odkázaná len na zariadenia Sonos, jedinečný vinylový zvuk môžete počúvať na rôznych systémoch.

Victrola Stream Sapphire je dokonale spracované bezdrôtové vinylové riešenie na audiofilskej úrovni, ktoré spĺňa štandardy vinylových puristov.

Scott Hagen, CEO spoločnosti

Gramofón Victrola Stream Sapphire sa začne predávať na jar za 1 499 dolárov. Cena pre náš trh spresnená nebola.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.