Reklama

​​Keď spojíte starú technológiu s digitálnou, dostanete gramofón Victrola

Zdroj | Victrola
Richard Pliešovský
Zdroj | Victrola
Zdroj | Victrola

Victrola predstavila dva nové prémiové gramofóny. Ide o lacnejšie verzie modelov, ktoré využívali bezdrôtovú technológiu Sonos. Novinky získavajú konektivitu z hardvéru Qualcomm.

​​Hi-Res modely od Victroly nesú označenie Carbon a Onyx. Oba produkty umožňujú bezdrôtové streamovanie do reproduktorov či slúchadiel.

Victrola spája moderný svet s tradičným a výsledok je veľmi príjemný. Kto neprišiel na chuť streamovacím službám a rád si počas prehrávania hudby pozrie booklet a prečíta doplňujúce informácie o nahrávke, môžu byť pre neho produkty od tejto spoločnosti zaujímavé.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako sme spomínali v úvode, gramofóny využívajú vstavaný zvukový hardvér Qualcomm, ktorý umožní bezdrôtové prehrávanie vinylových platní na ľubovoľných audio systémoch s podporou Bluetooth alebo aptX.

Potešujúci je i odklon od Sonos, predchádzajúce modely boli totiž kompatibilné len s reproduktormi Sonos. Novinky majú Bluetooth 5.4 a Bluetooth LE, sú vybavené audio technológiami Qualcomm aptX Adaptive. Okrem bezdrôtovej konektivitu tu nájdete aj staré dobré Phono a RCA výstupy pre káblové reproduktory s vlastným napájaním pre zariadenia bez Bluetooth.

Victrola Carbon VPT-2500 je vyrobený z vysokokvalitných materiálov, obsahuje MDF sokel s nízkou rezonanciou, hliníkový tanier a rameno z uhlíkových vlákien. Okrem vynikajúceho zvuku poteší gramofón aj oko. Rameno modelu Carbon je z uhlíkových vlákien, má odnímateľnú hlavovú mušľu s kazetou Ortofon 2M Red, ktorá je známa teplým, dynamickým zvukom.

Victrola Onyx VPT-1500 je prakticky totožný gramofón ako Carbon, akurát je tu použitá prenoska s pohyblivým magnetom Audio Technica AT-VM95E s mierne odlišným podaním ako Ortofon, prináša jasný a čistý zvuk.

Oba modely sú vybavené Bluetooth 5.4 A2DP a prenosom AVRCP na prehrávanie cez kompatibilné slúchadlá a reproduktory. Podporuje kodeky Qualcomm aptX Adaptive, aptX HD, aptX a SBC Bluetooth, AAC však zrejme nie. Výrobca upozorňuje, že káblový výstup sa automaticky odpojí, ak máte zvolený bezdrôtový výstup.

Cena modelu Victrola Carbon ja 599 dolárov, za Onyx zaplatíte 399 dolárov. Ceny pre náš trh zatiaľ nepoznáme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.