Reklama

Gorilla Glass 7i poteší aj nemajetných

Zdroj | Oppo
Richard Pliešovský
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Ochranné sklo Gorilla Glass je dôverne známe prakticky každému používateľovi smartfónu. Slúži na ochranu displeja pred poškriabaním a iným mechanickým poškodením.

Doteraz však boli tieto sklá používané na prémiových zariadeniach. Majitelia lacnejších modelov nemali možnosť tejto ochrany. Teraz sa to našťastie mení.

Spoločnosť Corning oznámila uvedenie nového krycieho skla Corning Gorilla Glass 7i, navrhnutého tak, aby poskytovalo vyššiu odolnosť pre mobilné zariadenia stredného a hodnotného segmentu. Gorilla Glass 7i rozširuje portfólio značky a mal by ponúknuť lepšiu odolnosť pri páde a poškriabaniu v porovnaní s konkurenčnými lítium-hlinitosilikátovými sklami konkurenčných výrobcov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Gorilla Glass 6 – nové sklo je odolnejšie voči pádom z výšky 1 metra

Výrobca uvádza, že podľa interných testov zvládne Gorilla Glass 7i pády z výšky jedného metra na asfalt. Konkurenčné sklá sa vraj rozbili v polovici tejto výšky. Corning tiež tvrdí, že 7i je 2x odolnejší voči poškriabaniu ako tieto riešenia iných značiek.

Sklo Gorilla Glass bolo použité už vo viac ako ôsmich miliardách zariadení vo viac ako 45 značiek.

Kúpa nového mobilu nie je dnes lacná záležitosť, dokonca ani vtedy, ak nesiahnete po prémiovom modeli. Vďaka novému sklu ho budú mať používatelia oveľa lepšie ochránený.

Gorilla Glass 7i sa zrejme začne objavovať na zariadeniach, kde sa doteraz používa Gorilla Glass 3, či dokonca ďalšie staršie verzie Gorilla Glass. Ako prvý výrobca mobilov použije nové sklo OPPO v jednej z pripravovaných noviniek.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.