Reklama

Gorilla Glass 6 - nové sklo je odolnejšie voči pádom z výšky 1 metra

Zdroj | Corning
Stanislav Vinc
Zdroj | Corning
Zdroj | Corning

Sklo bolo kedysi doménou najdrahších smartfónov, no dnes sa už dostáva do každej cenovej kategórie a to napriek tomu, že sa nejedná o práve najodolnejší materiál. Spoločnosť Corning sa to snaží zmeniť s novým sklom Gorilla Glass 6.

Corning Gorilla Glass 6 má byť najodolnejšie sklo zo všetkých generácií Gorilla Glass. Spoločnosť sa odvoláva na prieskum spoločnosti Toluna, podľa ktorej sa 50 % pádov smartfónov uskutočnilo z výšky 1 metra. Práve na takéto pády má byť sklo Gorilla Glass 6 pripravené.

V laboratórnych testoch odolalo nové sklo až 15 pádom z výšky 1 metra. Ide tak o dvojnásobne lepšiu odolnosť, akú ponúkala predchádzajúca piata generácia Gorilla Glass. Rovnakým testom boli podrobené aj konkurenčné materiály, ktoré podľahli už po prvom páde.

Zdroj | Corning

Spoločnosť Corning ďalej tvrdí, že sklo šiestej generácie je pripravené na pokročilé bezdrôtové nabíjanie, veľké obrazovky s tenkými rámčekmi a rozpoznávanie intenzity dotyku. Corning však nehovorí o vylepšenej odolnosti proti poškrabaniu, takže v tejto oblasti sa zrejme zatiaľ nič nemení.

Pozrite si

PanzerGlass predstavil sklo, ktoré by malo urýchliť bezdrôtové nabíjanie

Gorilla Glass 6 už majú v rukách niektorí zákazníci, teda najmä výrobcovia smartfónov. Prvé zariadenia s týmto sklom však zrejme uvidíme na trhu až budúci rok. V rovnakej dobe zrejme uvidíme bezdrôtové nabíjanie aj v smartfónoch nižších tried, ktoré tak budú môcť využiť odolnejšie sklo aj na zadnej strane zariadenia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.