Reklama

GoPro HERO (2018) - nová akčná kamera bez 4K Ultra HD, no za prijateľnú cenu

Zdroj | GoPro
Michal Spiegel
Zdroj | GoPro
Zdroj | GoPro

Napriek tomu, že firma GoPro oznamuje svoje novinky väčšinou na jeseň, tentokrát sa nám rozhodla pripraviť prekvapenie už v apríli a predstavila lacnejšiu verziu akčnej kamery. Privítajte novú kameru do vrecka GoPro HERO (2018).

Okrem vlajkových lodí v podobe drahých kamier GoPro HERO5 Black a HERO6 Black, má firma GoPro aj svoje lacnejšie modely Session.

Tie najnovšie dostali konkurenciu v podobe GoPro HERO (2018). Kamera po dizajnovej stránke skôr pripomína klasické modely než modely Session, ktoré majú tvar malej kocky.

Čo sa týka špecifikácií, na prvý pohľad udrie do očí znížená kvalita videa zo 4K Ultra HD (3 840 × 2 160) na 1 440p pri 60 fps a 1 080p pri 60 fps. Samotný 10 Mpx snímač však ponúkne kvalitné snímanie obohatené o funkcie ako napríklad ovládanie hlasom, vodotesnosť do hĺbky 10 metrov a dotykový displej.

Zdroj | GoPro
Pozrite si

GoPro Fusion – nová nezvyčajná 360° VR kamera

Práve spomínaný displej je veľkou devízou tejto kamery, keďže najlacnejší model Session displejom nedisponuje kvôli šetreniu miesta. Na displeji si tak môžete okamžite pozrieť natočený obsah a nemusíte zbytočne párovať zariadenie so smartfónom a aplikáciou.

Po softvérovej stránke určite poteší vynovená aplikácia Quik Stories, ktorá vám z vašich záberov vytvorí unikátne videá automaticky.

Oproti lacnejším modelom tiež nová kamera GoPro HERO (2018) poteší funkciou stabilizácie, ktorá by mala dať zbohom roztraseným videám.

Zdroj | GoPro
Pozrite si

GoPro sa vracia do hry s kamerou GoPro Hero 6, ktorá zvláda 4K UHD/60 fps video

Cena je príjemných 219 €, čo je v porovnaní s vyššími modelmi minimálne o 100 € menej. Novinka si určite nájde svojich fanúšikov najmä pre svoju cenu, ktorá sa viac približuje lacnejšej konkurencii. Nevýhodou pri GoPro kamerách ostáva predražené príslušenstvo a horšia kvalita pri snímaní nočných a podvodných záberov.

Napriek tomu sa jedná o zaujímavú ponuku, ktorá poteší všetkých cestovateľov a vlogerov, ktorí chcú začať s natáčaním svojich filmov. Kamera GoPro HERO (2018) sa dá kúpiť už teraz cez oficiálnu stránku GoPro, prípadne cez Amazon.

Zdroj | GoPro
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.