Reklama

GoPro sa vracia do hry s kamerou GoPro Hero 6, ktorá zvláda 4K UHD/60 fps video

Zdroj | GoPro
Stanislav Vinc
Zdroj | GoPro
Zdroj | GoPro

Pre spoločnosť GoPro nebol rok 2016 z pohľadu finančných výsledkov práve najlepší, preto prichádza nová kamera GoPro Hero 6, ktorá má problémy spoločnosti zvrátiť. Sľubuje kvalitnejšie video aj fotografie.

Hlavným lákadlom je možnosť natáčania videa v rozlíšení 4K UHD pri 60 snímkach za sekundu. Nastaviť sa dá aj 2,7K rozlíšenie, pri ktorom stúpne snímkovanie na 120 fps a chýbať nesmie ani spomalené video s 240 fps a Full HD rozlíšením. Okrem toho budú k dispozícii aj klasické nastavenia snímkovania na 24 či 30 fps.

https://youtu.be/u9LvTPR26T4

Nejde ale iba o rozlíšenie a snímkovanie. Vylepšený bol aj dynamický rozsah, čím sa zlepšili prechody medzi tmavými a svetlými scénami. Pribudla aj elektronická stabilizácia obrazu, ktorá sa postará o menej roztrasené zábery. Dotykový displej na zadnej strane tentokrát umožňuje dotykom priblížiť obraz a zachytené zábery umožňuje Hero 6 presúvať cez 5GHz Wi-Fi.

Pozrite si

Do roku 2020 by mohla byť Európska únia pokrytá Wi-Fi pripojením zadarmo

Čo sa týka fotenia, GoPro Hero 6 fotí 12-megapixelové fotografie vo formáte JPG a RAW. Vylepšený dynamický rozsah sa uplatní aj pri fotení, takže Hero 6 zvládne fotiť tmavé scény lepšie, ako Hero 5. K zlepšeniu kvality obrazu pomohol aj prechod na vlastný procesor GP1, ktorý s GoPro vytvorila sama. Doterajšie GoPro kamery využívali čipy značky Ambarella, ktoré dnes nájdeme aj v čínskych športových kamerách.

Zdroj | GoPro

Kameru je možné ovládať aj hlasovo, ak ste ochotní na ňu kričať po anglicky. Pogumované telo je rovnako ako v prechádzajúcej generácii vodeodolné, bez nutnosti použitia prídavného plastového obalu. Hero 6 zvládne potopenie do hĺbky 10 metrov.

GoPro Hero 6 je dostupná už dnes za cenu 569,99 €. V predaji bude aj balenie kamery Hero 6 s dronom GoPro Karma, ktoré bude stáť 1 199 dolárov. Okrem toho GoPro oznámila aj dostupnosť 360-stupňovej kamery GoPro Fusion, ktorá bude v predaji od novembra za 699 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.