Reklama

Google Wear 3 kopíruje funkcie z Fitbitu a z Tizen od Samsungu

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

CEO Fitbit James Park počas konferencie I/O oznámil, že Fitbit sa stane základnou súčasťou operačného systému Wear OS a tiež, že v budúcnosti budú túto platformu využívať prémiové smarthodinky Fitbit. Nový OS sa zároveň spája s Tizen, aby priniesol výrazné zlepšenia vo výkone a výdrži batérií.

Akvizícia Fitbitu spoločnosťou Google začína prinášať prvé výsledky, ktoré si všimnú samotní používatelia. Google bude v novom Wear OS 3.0 využívať najmä skúsenosti Fitbitu v oblasti zdravia. Nový systém v podstate odkopíruje krokomer, meranie prejdených poschodí či motivačné odmeňovanie odznakmi, ktoré dobre poznáme z modelov Fitbit Sense a Verse.

Pozrite si

Google predstavil Android 12, doteraz najvýraznejší redizajn svojho systému

V zverejnenom tweete môžete vidieť, že Google bude využívať aj podobnú animáciu ako má Fitbit. Viac konkrétnych informácií sme sa však nedozvedeli.

Okrem kanibalizácie Fitbit OS sa k Wear OS pridáva Samsung, ktorý doteraz (úspešne) používal vo svojich náramkoch a hodinkách vlastne riešenie, Tizen. Wears OS teraz bude využívať to najlepšie z Tizenu. Konkrétne to má znamenať až o 30 % lepší výkon na nových čipsetoch a dlhšiu výdrž batérie vďaka optimalizácii spodných vrstiev OS. Zjednotená platforma uľahčí vývojárom vývoj nových aplikácií pre smarthodinky.

Zdroj | Google

Nový systém umožní prístup k skratkám prakticky z ľubovoľného miesta v hodinkách. Pribudne viac možností na prispôsobenie domovskej stránky pridaním obľúbených aplikácií a informácií, ktoré najviac využívate.

Od zjednotenej platformy so Samsungom až po nový používateľský zážitok a špičkové fitnes služby Fitbitu – prichádza nová éra ekosystému nositeľnosti.

Vylepšení sa dočkajú Mapy Google a Asistent Google. Google Pay okrem bežných vylepšení začne podporovať ďalších 26 nových krajín. Neskôr vás istotne poteší podpora YouTube Music s inteligentným sťahovaním.

Aktualizácie sa začnú uvoľňovať v priebehu tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.