Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google vynoví svoje Vyhľadávanie. Hlavnú úlohu v ňom zahrá umelá inteligencia

Google vynoví svoje Vyhľadávanie. Hlavnú úlohu v ňom zahrá umelá inteligencia
Zdroj | unsplash/Ave Calvar
Michal Sobek
Google vynoví svoje Vyhľadávanie. Hlavnú úlohu v ňom zahrá umelá inteligencia
Zdroj | unsplash/Ave Calvar
Zdroj | unsplash/Ave Calvar

Spoločnosť Google si taktiež nenechá ujsť vlak s umelou inteligenciou a pripravuje jej nasadenie do vlastného Vyhľadávania. Novinky by sme sa mali dočkať už budúci mesiac na udalosti Google I/O.

AI nástroje majú kódové označenie Magi. Nové funkcie budú dostupné exkluzívne len pre amerických používateľov a spočiatku budú uvoľnené pre maximálne jeden milión obyvateľov. Nie je jasné, čo presne nástroje ponúknu.

Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Obsah pokračuje pod reklamou

Pravdepodobne budú ponúkať používateľovi podobné konverzačné postupy ako sme videli u experimentálneho chatbota Bard od rovnakej spoločnosti. Plány Google sú súčasťou úsilia čeliť hrozbe, ktorú predstavujú nové AI systémy, ako je Microsoft Bing a ChatGPT. Mnohí si totiž myslia, že tieto chatboty by mohli nahradiť tradičné vyhľadávacie nástroje ako Google.

Pozícia Google je aktuálne natoľko ohrozená, že spoločnosť Samsung zvažuje nahradenie Google za Bing ako predvolený vyhľadávací nástroj na svojich mobilných zariadeniach. Táto dohoda má pre Google odhadovaný ročný príjem 3 miliardy dolárov. Google má podobnú dohodu s Apple v hodnote približne 20 miliárd dolárov.

Pozrite si

Zmenil názor? Musk zakladá novú spoločnosť ako konkurenciu pre ChatGPT

Okrem nových funkcií vyvinutých v rámci projektu Magi Google plánuje aj radikálnejšiu prestavbu svojho Vyhľadávania. Google vyvíja celý rad ďalších nástrojov AI, vrátane generátora obrázkov s názvom GIFI, systému jazykového vzdelávania s názvom Tivoli Tutor a funkcie s názvom Searchalong, ktorá by integrovala chatbota do prehliadača Chrome od Google.

Ako sme už spomínali v úvode, pripravované AI nástroje do Vyhľadávania Google spoznáme budúci mesiac. Na rovnakej akcii by mal Google odhaliť aj svoj smartfón Pixel 7a, prípadne očakávaný Pixel Tablet.

Zdroj