Reklama

Google Street View vo Švajčiarskych Alpách, pridáte sa?

Dominik Fúsek

Chápadlá Googlu už sa dostali všelikde. Mapovanie reálnymi priestorovými snímkami začalo vo veľkomestách, neskôr sa dostalo aj na Slovensko. Činnosť stále pokračuje, Google však verejne prezentuje už len svoje návštevy na mimoriadnych miestach, ktorých je mimochodom tiež dosť. Tak napríklad sú to obchody, zimné strediská, rieka Amazonka, podmorský svet alebo japonské jaskyne. Nedávno sa výprava vrátila zo Švajčiarskych Álp.

Google Street View

Posledné mapovanie malo jednu zvláštnosť. Poprvýkrát bol ako mapovacie vozidlo použitý vlak. Google sa netrápil s narúšaním prostredia, jednoducho sa dohodol s tamojšou železnicou Rheatian Railway. Svoju špeciálnu 360° kameru umiestnil na vagón a už sa išlo na cestu dlhú 122 km, t. j. na trasu medzi lokalitami Albula a Bernina. Nádherná príroda Švajčiarskych Álp spadá pod ochranu organizácie UNESCO, ktorá s mapovaním súhlasila. Nielen obyvatelia vyspelého stredoeurópskeho štátu, ale najmä potenciálni turisti si môžu užiť priestorový pohľad zaberajúci scenériu od zasnežených čiapok kopcov až po trávou zarastené nižšie nadmorské výšky. Krajina síce nie je zasnežená, no i tak má svoje čaro. Fotografie môžete prehliadať na webe Street View alebo tradičnou formou, vyhľadaním v mapách.

Nabudúce sa Google chystá na trinásť najväčších železničných staníc v Londýne. Ak vás služba Street View zaujala, pozrite si aj ďalšie destinácie na videách nižšie. Ešte viac ich nájdete na YouTube kanáli Googlu.

Zdroj a foto: Digital Trends, Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.