Reklama

Google spustil volania v 150 krajinách za nižšie ceny ako Skype!

Števo Porubský

Google len pred pár dňami spustil službu Voice pre vyše 150 krajín sveta, medzi ktorými je aj Slovensko. Možnosť volania na pevné i mobilné siete v SR za minimálne ceny v eurách, medzinárodné hovory, ktoré vás stoja menej ako volanie z mobilu na mobil u nás doma, jednoduchosť, šetrenie nákladov na komunikáciu… Skype bude musieť zvážiť cenovú politiku.

 

Google Voice

Google začiatkom tohto mesiaca oznámil spustenie v USA známej služby Voice do viac ako 150 krajín, vrátane nášho malého Slovenska. Vďaka tomu si už čoskoro budeme môcť vychutnávať videohovory či klasické volania na pevné a mobilné linky za pár centov. To je len jedna z výhod, pretože výrazné šetrenie medzinárodných hovorov určite nie je zanedbateľné. Napríklad do USA bude hovor účtovaný sumou len 0,01 € za minútu hovoru do pevných i mobilných sietí. Do Anglicka sa dovoláte  za 0,02 €/min. do pevných sietí, za minútu hovoru do Česka zaplatíte 0,03 €, resp. 0,15 €/ min. Ceny sú uvádzané bez DPH a záleží na krajine, z ktorej budete volať. V prípade Slovenska si tak k cene pripočítajte 20% daň. Kompletný prehľad poplatkov nájdete na stránke Google Voice.

Google Voice

Google Voice

Služba by mala byť postupne spustené vo všetkých oznámených krajinách. V súčasnosti je služba dostupná už aj na Slovensku, takže stačí on-line dobiť kredit v minimálnej sume 10 € pomocou karty Visa či MasterCard a môžete volať. Aby som nezabudol, na rozdiel od služby Skype, Google neúčtuje žiadne pripojovacie či iné poplatky. Ceny s pripočítaním DPH sú konečné. Druhá dôležitá drobnosť je nainštalovanie plug-inu do počítača, aby služba fungovala ako má.

Google Voice

Foto: autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.