Reklama

Google spúšťa program Appsperiments, naraz vydal tri fotoaplikácie

Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google v minulom roku vydal šikovnú fotoaplikáciu Motion Stills, teraz na ňu nadväzuje experimentálnymi aplikáciami Storyboard, Selfissimo! a Scrubbies.

Google si uvedomil, že fotografovanie už nemusí byť iba pasívne zachytávanie obrazu a môže doňho zapojiť aj potenciál hardvéru telefónov a sofistikovaný softvér. Na základe tejto filozofie vznikla aplikácia Motion Stills, ktorú vydal Google minulý rok pre iOSAndroid. Teraz sa Google toto „appsmerimetovanie“ rozhodol rozbehnúť ako plnohodnotný experimentálny program, ktorý otvárajú tri fotoaplikácie.

Pozrite si

Halide – Jednoduchá náhrada za vstavanú aplikáciu fotoaparát

Ako prvá bola predstavená aplikácia Storyboard, ktorá je zatiaľ dostupná iba pre Android. Jej účelom je premena videa na koláž s komixovým vizuálom. Aplikácia si snímky do koláže vyberá sama na základe zaujímavosti zachyteného obsahu. K dispozícii má používateľ šesť rôznych vizuálnych štýlov, pričom vytvorených môže byť až 1,6 biliónov rôznych kombinácií.

Zdroj | Google

Druhá aplikácia Selfissimo! je digitálna fotobúdka, ktorá vytvorí selfie fotografiu automaticky, keď používateľ zmení polohu. Následne aplikácia vytvorí štylizovanú koláž, ktorú je možné zdieľať na sociálne siete. Aplikácia Selfissimo! je dostupná pre AndroidiOS.

Zdroj | Google

Treťou aplikáciou je aplikácia Scrubbies, ktorá z nejakého dôvodu vyšla iba pre iOS. Jej funkciou je jednoduché upravovanie rýchlosti a smeru prehrávania videa. Tieto úpravy sa uložia do konečného videa tak, ako ich vlastnoručne vytvoril používateľ.

Zdroj | Google

Google tieto aplikácie uvádza, ako „prvú várku fotografických appsmerimentov“, čo znamená, že v budúcnosti môžeme očakávať ďalšie aplikácie. Funkcie otestované v experimentálnych aplikáciách by teoreticky mohli byť neskôr implementované napríklad do služby Fotky Google.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.