Reklama

Google skúša zaujať firmy bezplatnou verziou Workspace Essential

Zdroj | Brooke Cagle
Michal Sobek
Zdroj | Brooke Cagle
Zdroj | Brooke Cagle

Spoločnosť Google predstavila nový program Workspace Essential Starter, ktorý je určený pre firmy a navyše je aj bezplatný bez obmedzenia skúšobnej doby. Oproti účtu Business má obmedzené funkcie.

Pozrite si

Čo pozerať cez víkend na ZOH? Kedy súťaží Slovensko?

Ak sa pozrieme na obmedzenia, tak nemá klasickú užívateľskú podporu a má len 15 GB úložného priestoru na cloude. Okrem toho chýba Gmail.

Ako prezentuje Google, tento program je vhodný pre tých, ktorých zamestnávatelia používajú zastaralé riešenia. Starter dovolí založiť si účet Google a ten bude obsahovať Disk, Meet a dokumenty, a to bude slúžiť pre tímovú komunikáciu až pre 25 ľudí. Meet napríklad poskytuje 60-minútový hovor až pre 100 ľudí.

Workspace Essentials Starter bude k dispozícii cez konkrétnu webovú adresu, kde je možné sa predregistrovať. Dostupnosť bude v priebehu nasledujúcich týždňov.

Zdroj | Google

Google upozorňuje, že fungovať budú iba adresy s firemnou alebo osobnou doménou, nie ostatné emaily ako Yahoo či Outlook.

Tento Starter je tu na to, aby postupne navábil zamestnávateľov prejsť na platené účty Essentials Enterprise, ktoré majú funkcie navyše, alebo rovno na Workspace Business, ktorý obsahuje aj e-mail.

Workspace Essentials Starter nie je alternatívou za končiacu službu G Suite legacy free edition. Spoločnosť Google tvrdí, že predsa nejakú alternatívu za končiacu službu chystá, ale zatiaľ jej podobu a funkčnosť nepoznáme.

Zdroj | Acer
Pozrite si

Štartuje anketa Mobil roka 2021 powered by O2, vyhrajte špičkové ceny!

Google zároveň končí nové online registrácie pre pôvodnú ponuku Essentials ohlásenú v máji 2020, ktorá podporovala väčšie videokonferencie a dodatočné úložisko s veľkosťou 100 GB/účet a 2 TB priestoru pre spoločné cloudové úložisko, a to všetko za 8 dolárov mesačne za jedného používateľa. Avšak zostane dostupný pre existujúcich zákazníkov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.