Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google pritvrdzuje. V Rusku si už platené aplikácie nestiahnu

Google pritvrdzuje. V Rusku si už platené aplikácie nestiahnu
Zdroj | Google
Tomáš Šmidák
Google pritvrdzuje. V Rusku si už platené aplikácie nestiahnu
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Ruskí občania, si od 5. mája 2022 nemôžu kupovať ani aktualizovať platené aplikácie v obchode Google Play. Pri bezplatných aplikáciách, však ostáva všetko po starom.

Google bola jedna z prvých spoločností, ktoré po invázii Ukrajiny začali so sankciami voči Ruskej federácii. Na začiatok to bolo pozastavenie reklamnej činnosti pre médiá, ktoré ovládala ruská vláda. Neskôr to bolo mazanie stoviek až tisícov YouTube kanálov, ktoré porušovali pravidlá používania a slúžili len na šírenie dezinformácií. Medzi nimi boli aj štátom sponzorované kanály ako Russia Today (RT), Zvezda TV či Sputnik.

Zdroj | TechCrunch

Aspoň čiastočnou odpoveďou Ruska, bolo zablokovanie Google News. Dôvodom bolo údajné šírenie „zavádzajúcich a nepravdivých informácií“. S väčšou pravdepodobnosťou však išlo o to, že pravdivé informácie zo sveta, ktoré boli prostredníctvom tejto služby predkladané ruským občanom, narúšali starostlivo budovanú ruskú propagandu.

Zdroj | Google
Pozrite si

Facebook a Google budú musieť vyzradiť tajomstvá

V marci tohto roka, bol pozastavený fakturačný systém Google Play pre používateľov v Rusku. To znamená, že si užívatelia nemohli kúpiť aplikácie a hry, vykonávať v nich nákupy a tiež nebolo možné si obnoviť predplatné aplikácií (Spotify, Netflix). Vtedy sa spoločnosť vyjadrila, že používatelia budú mať stále prístup k aplikáciam a hrám, ktoré už majú stiahnuté a kúpené.

Zdroj | Google

To sa ale zmenilo 5. mája. 2022. Od tohto dátumu nie je možné v Rusku sťahovať ani aktualizovať platené aplikácie z obchodu Google Play. Čo sa týka bezplatných aplikácií, v ich prípade sa nič nemení a je možné ich sťahovať aj aktualizovať bez obmedzení.

Google odporučil vývojárom odložiť obnovenie predplatného vybraných aplikácií, až na dobu jedného roka.

 

 

 

Zdroj