Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet

Google predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Google predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google predpokladá, že aj napriek postupnému návratu zamestnancov do kancelárií, budú firmy v najbližších mesiacoch a rokoch čoraz intenzívnejšie kombinovať prácu z kancelárie s prácou z domu. Na trh preto uvádza päť nových konferenčných zariadení, ktoré vyvinul v spolupráci so spoločnosťami Lenovo, Huddy a Mimo.

Prvým a zrejme aj najvýraznejším zariadením z novej päťky je reproduktor Smart Audio Bar, ktorý vybavený až ôsmymi mikrofónmi. Tie po hardvérovej stránke dopĺňa procesor Google Edge a po softvérovej technológia TrueVoice, ktorá sa má postarať o zreteľnosť každého slova počas hovorov bez ohľadu na polohu človeka v miestnosti a okolitý ruch.

Zdroj | Google

O kvalitnú vizuálnu stránku sa postarajú 4K UHD kamiery od spoločnosti Huddy. K dispozícii budú varianty rozlíšením 12 Mpx a až 20,3 Mpx. Kamera sa dokáže automaticky natáčať a nakláňať podľa pohybu a pomocou umelej inteligencie dokonca automaticky približovať obraz na osobu, ktorá práve v tej chvíli rozpráva.

Zdroj | Google

O vývoj statického tabletu „Touch Controller“ sa postarala spoločnosť Mimo. Tablet s priamym pripojením k internetu cez Ethernet slúži na spúšťanie hovorov a úpravu niektorých nastavení. Samotné hovory pritom bežia na elegantnom počítači, v ktorého útrobách sa ukrýva procesor Intel Core i7.

Zdroj | Google

Zostavu konferenčných zariadení pre stredné a veľké miestnosti dopĺňa malý mikrofón Mic Pod v tvare puku, na vrchu ktorého je umiestnené tlačidlo pre rýchle zapnutie a vypnutie mikrofónov.

Zdroj | Google

Takzvaný Small Room Kit, ktorého súčasťou je riadiaci počítač, diaľkový ovládač, reproduktor a webkamera, bude v predaji za 2 699 dolárov. Medium Room Kit doplnený o tablet a Mic Pod bude stáť 2 999 dolárov a Large Room Kit s dvojicou reproduktorov a dvoma mikrofónmi Mic Pod až o tisíc dolárov viac.

Zdroj | Google

Google Meet Series One bude v predaji najväčších svetových trhoch, medzi ktorými v tejto chvíli samozrejme Slovensko chýba. O samotný predaj sa podľa oficiálneho formulára zjavne postará Lenovo.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

Zdroj