Google predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet

ZDROJ | Google

Google predpokladá, že aj napriek postupnému návratu zamestnancov do kancelárií, budú firmy v najbližších mesiacoch a rokoch čoraz intenzívnejšie kombinovať prácu z kancelárie s prácou z domu. Na trh preto uvádza päť nových konferenčných zariadení, ktoré vyvinul v spolupráci so spoločnosťami Lenovo, Huddy a Mimo.

Prvým a zrejme aj najvýraznejším zariadením z novej päťky je reproduktor Smart Audio Bar, ktorý vybavený až ôsmymi mikrofónmi. Tie po hardvérovej stránke dopĺňa procesor Google Edge a po softvérovej technológia TrueVoice, ktorá sa má postarať o zreteľnosť každého slova počas hovorov bez ohľadu na polohu človeka v miestnosti a okolitý ruch.

ZDROJ | Google

O kvalitnú vizuálnu stránku sa postarajú 4K UHD kamiery od spoločnosti Huddy. K dispozícii budú varianty rozlíšením 12 Mpx a až 20,3 Mpx. Kamera sa dokáže automaticky natáčať a nakláňať podľa pohybu a pomocou umelej inteligencie dokonca automaticky približovať obraz na osobu, ktorá práve v tej chvíli rozpráva.

ZDROJ | Google

O vývoj statického tabletu „Touch Controller“ sa postarala spoločnosť Mimo. Tablet s priamym pripojením k internetu cez Ethernet slúži na spúšťanie hovorov a úpravu niektorých nastavení. Samotné hovory pritom bežia na elegantnom počítači, v ktorého útrobách sa ukrýva procesor Intel Core i7.

ZDROJ | Google

Zostavu konferenčných zariadení pre stredné a veľké miestnosti dopĺňa malý mikrofón Mic Pod v tvare puku, na vrchu ktorého je umiestnené tlačidlo pre rýchle zapnutie a vypnutie mikrofónov.

ZDROJ | Google

Takzvaný Small Room Kit, ktorého súčasťou je riadiaci počítač, diaľkový ovládač, reproduktor a webkamera, bude v predaji za 2 699 dolárov. Medium Room Kit doplnený o tablet a Mic Pod bude stáť 2 999 dolárov a Large Room Kit s dvojicou reproduktorov a dvoma mikrofónmi Mic Pod až o tisíc dolárov viac.

ZDROJ | Google

Google Meet Series One bude v predaji najväčších svetových trhoch, medzi ktorými v tejto chvíli samozrejme Slovensko chýba. O samotný predaj sa podľa oficiálneho formulára zjavne postará Lenovo.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

ZdrojGoogle

Komentáre k článku