Reklama

Google predstavil revolučný Gmail Motion!

Drahomír Piok

Google pridal do Gmailu novú, inovatívnu funkciu, ktorá dovoľuje ovládať celé jeho rozhranie iba gestami rúk, nôh, hlavy, teda vlastne celým telom. Skutočne. Môžete zahodiť svoje klávesnice a myši a oddať sa novej technológii. Jediným obmedzením môže, pre niektorých používateľov, byť webová kamera, cez ktorú Gmail sníma váš pohyb a rozpoznáva gestá.

Gmail Motion

Áno, podobné vety ste si mohli prečítať na rôznych domácich či svetových webových stránkach. Keďže táto neuveriteľne znejúca funkcia bola predstavená 1. apríla, bolo ihneď jasné, že ide o žart zo strany Googlu. Tí, ktorí ste si mysleli, že Google to myslí smrteľne vážne, ste vyvedení z omylu. Prezentovaný Gmail Motion mal snímať vymedzený priestor pred webkamerou a jeho špeciálny softvér dokázal spoľahlivo fungovať pri organizačnej práci s emailom. Dokonca mohol email aj vytvoriť. Stačilo, aby ste „jednoduchými“ gestami mávali pred kamerou ako na prvého mája a email bol čoskoro napísaný. Predstava takéhoto písania emailov takmer všetkými sekretárkami a zamestnancami je celkom zaujímavá a určite by sa neraz naskytol veľmi pozoruhodný a úsmevný pohľad. Kancelárska práca by sa rázom stala osemhodinovým upoteným maratónom.

Aprílový žart Googlu

Aj napriek tomu, že tieto informácie vyzerajú komicky a nemožne, stali sa skutočnosťou. Partia nadšencov z Univerzity Južnej Kalifornie vytvorila skutočný softvér, ktorý za pomoci Kinectu skutočne rozpozná gestá z prezentačného videa Googlu. Samozrejme, email tancovaním pred kamerou nenapíšte. Zato však môžete email napríklad otvoriť, či poslať. Predvedená technológia celkom isto funguje, no komu by sa chcelo takto skutočne pracovať? Celú túto tému preto treba brať s rezervou a jednoducho sa iba pobaviť. Alebo naozaj by ste radi takto používali počítač?

Gmail Motion

Predstavenie technológie z americkej univerzity (celé video je nižšie v galérii)

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.