Reklama

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL sú realitou! Ponúknu špeciálny radar

Zdroj | Google
Števo Porubský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Na dnešnej tlačovej konferencii Google okrem iného predstavil dve azda najočakávanejšie novinky pre najbližšie obdobie – smartfóny Google Pixel 4 a Pixel 4 XL. Obe novinky chcú zaujať hlavne senzormi a ešte lepším fotoaparátom.

Pozrite si

Inteligentný reproduktor Google Nest Mini dostal niekoľko vylepšení

Zdroj | Google

Google Pixel 4 ponúkne 5,7″ Full HD+ OLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Väčší model bude mať 6,3″ displej, no už s Quad HD+ rozlíšením. Oba OLED displeje sú vybavené aj Ambient EQ systémom.

https://www.youtube.com/watch?v=dmqWuUeA5Ug

Jednou z najväčších noviniek je množstvo senzorov. Extrémne rýchly má byť senzor na rozpoznávanie tváre. Zároveň budú podporovať aj bezdotykové gestá (Motion Sense) pomocou zabudovaného radaru Soli. Nad displejom je ich naozaj požehnane, bližšie sme ich popisovali v staršom článku. Aj preto Google úplne upustil od snímača odtlačku prsta. Nad displejom je navyše ešte 8 Mpx webkamera s f/2,0 optikou.

Zdroj | Google

Obe novinky budú pracovať na tom aktuálne jednom z najvýkonnejších čipsetov od Qualcommu, Snapdragone 855. Sekunduje mu Adreno 640 a 6 GB RAM. K dispozícii bude ale len 64 alebo 128 GB internej pamäte. Rozšíriť ich nie je možné, Google chce jednoducho všetko v cloude. Poteší odolnosť voči vode a prachu – IP68.

Novinkou je aj rýchlejšie rozpoznávanie reči vďaka zabudovanému systému priamo v telefóne. Pixel 4 smartfóny už nebudú posielať dáta na cloud, ale spracajú ich priamo vo vnútri.

Pozrite si

Google Pixelbook Go – zober si ma kdekoľvek

Zdroj | Google

Zaujímavo pôsobí aj nová appka Recorder na nahrávanie. Tá je vďaka umelej inteligencii schopná prepisovať hovorené slovo do textu v reálnom čase!

Na zadnej strane by ste zbytočne hľadali 3 či 4 snímače. Google stavil na duálny fotoaparát. Hlavný má 12 Mpx rozlíšenie a dual-pixel autofókus a je pod 28 mm optikou so svetelnosťou f/1,7, druhý je pod teleobjektívom s 2-násobným priblížením (45 mm) a svetelnosťou f/2,4. Snímač pod ním má 16 Mpx rozlíšenie. Obe optiky sú stabilizované. Pod treťou „optikou“ je snímač hĺbky poľa a pod štvrtou LED blesk.

Veľkou novinkou pre fotoaparát je vylepšený režim Night Sight pre fotenie vraj aj Mliečnej dráhy počas noci. Druhou novinkou je Live HDR+, vďaka čomu je priamo na displeji vidieť ako bude vyzerať záber aj po aplikácii HDR. Okrem toho ponúkne aj manuálne ovládanie jasu a tieňov súčasne.

Google sa opäť bude spoliehať hlavne na softvér s umelou inteligenciou a strojovým učením, ktorý bude z fotiek vytvárať takmer dokonalé zábery. Vylepšené má byť aj vyváženie bielej. Chýbať ale nebude ani fotenie do RAW.

Zdroj | Google

Obe novinky, Pixel 4 aj Pixel 4 XL sa dokážu nabíjať podstatne rýchlejšie, no s 18 W nabíjačkou to až taká rýchlosť nebude. Zároveň využívajú technológiu Adaptive Battery pre lepšiu správu aplikácií na pozadí a teda i lepšiu výdrž na jedno nabitie. Menší model má 2 800 mAh batériu, väčší ponúkne 3 700 mAh.

Pozrite si

Druhá generácia slúchadiel Google Pixel Buds už bez káblov

Operačným systémom bude logicky Android 10. Súčasťou smartfónov má byť aj systém na rozpoznávanie autonehôd, o ktorom sme písali začiatkom mesiaca.

Zdroj | Google

Google Pixel 4 má stáť 799 dolárov, resp. 899 dolárov za 128 GB verziu. Za Pixel 4 XL si bude Google pýtať 899 dolárov, resp. 999 dolárov za 128 GB verziu. Ceny sú uvádzané bez dane, keďže v USA platia rozdielne dane. V predaji bude v čiernej, bielej a oranžovej farbe. Predobjednávlky začínajú dnes, Google ho bude posielať od 24. októbra. Ceny pre náš trh zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | Google
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.