Reklama

Google má náhradu za Smart TV i HDMI kábel

Drahomír Piok

Na tlačovej konferencii Google sa okrem nového Nexusu 7 či Androidu 4.3 objavil ďalší z radu produktov, ktorý je zameraný na televízor. Nový HDMI kľúč sa bude po pripojení správať ako zariadenie, ktoré umožní bezdrôtový prenos obrazu a taktiež zvládne pristupovať k určitým internetovým službám. Nie je to však prvý produkt tohto druhu.

Chromecast

Chromecast prenáša údaje prostredníctvom domácej Wi-Fi siete, ku ktorej sa pripojí. Na HDMI kľúči je nainštalovaná časť operačného systému Chrome OS. Do televízora je tak možné zasielať fotografie a videá z tabletov alebo smartfónov, ktoré používajú operačný systém iOS alebo Android. Rovnako získal podporu YouTube či Netflix, ktorý slúži v Spojených štátoch amerických ako služba, ktorá združuje množstvo seriálov, filmov alebo tiež televíznych show. Postupne by mali pribúdať podporujúce aplikácie.

Chromecast

 

Rovnako bude možné na televízore premietať webové stránky z prehliadača Chorme. Prenášaný obraz je vo Full HD kvalite. Kvôli napájaniu má Chromecast na zadnej strane microUSB výstup, ktorý je možné zapojiť do USB portu v televízore alebo klasickej elektrickej siete.

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.