Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Lens už čoskoro rozpozná i druh kvetu

Google Lens už čoskoro rozpozná i druh kvetu
Zdroj | Google
Viktor Šmidák
Google Lens už čoskoro rozpozná i druh kvetu
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google Lens je nová aplikácia, ktorú Google predstavil na svojej konferencii. Pomocou kamery a umelej inteligencie si budeme môcť zásadne uľahčiť život.

Ak sa aktívne zaujímate o dianie spoločnosti Google, pravdepodobne vám neušiel projekt s názvom Google Goggles. Ide o aplikáciu, ktorá využíva zadnú kameru na nasnímanie objektov, ktoré vie rozpoznať.

V praxi to znamená, že ak používateľ namieri fotoaparát napríklad na známy obraz či budovu, Google mu ponúkne viac informácií.

Google Lens funguje podobne, no dopomáha mu čoraz populárnejšia umelá inteligencia. A čo to teda znamená v praxi? Novinka bude v prvom rade integrovaná do Google Fotky a Google Asistenta.

Novinka vie spolupracovať s väčším obsahom dát. Po namierení na reštauráciu vie ukázať jej hodnotenia. Pri pohľade na kvet vie presne určiť jeho druh.

Zdroj | Google

Zaujímavou funkciou je aj schopnosť automatického pripojenia na Wi-Fi po načítaní kódu z routra a za spomenutie stojí aj návrh vytvorenia udalosti či kúpenie lístka pri pohľade šošovky na plagát koncertu.

Zdroj | Google

Aplikácia bude samozrejme fungovať i na fotografie, ktoré už používateľ odfotil. Rozpozná objekty či lokality, ku ktorým môže poskytnúť relevantné údaje.

Zdroj