Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Lens sa stane súčasťou fotoaparátu

Google Lens sa stane súčasťou fotoaparátu
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Google Lens sa stane súčasťou fotoaparátu
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google na konferencii I/O 2018 predstavil nové možnosti funkcie Google Lens, ktorá dokáže rozpoznávať budovy, objekty, zvieratá či texty. Čoskoro sa tieto funkcie stanú súčasťou vstavanej aplikácie fotoaparátu, aspoň na niektorých smartfónoch.

Google predstavil službu Google Lens s telefónmi Pixel 2 a Pixel 2 XL. O niečo neskôr sa funkcie Google Lens dostali aj na ostatné Android smartfóny a dokonca aj iOS, tentokrát zabudované do aplikácie Google Photos. To sa teraz zmení, aspoň na niektorých smartfónoch.

Pozrite si

Google Lens – umelá inteligencia identifikuje (takmer) všetko okolo vás

Google Lens bude súčasťou aplikácie fotoaparátu na smartfónoch značiek LGE, Motorola, Xiaomi, Sony Mobile, HMD/Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ, ASUS a samozrejme Google Pixel. Dôjsť by k tomu mali v najbližších týždňoch, no Google zatiaľ nešpecifikoval, či sa tak stane na všetkých aktuálnych modeloch od týchto výrobcov, alebo sa jedná iba o úzku skupinu modelov.

Zdroj | Google

Google Lens sa okrem toho naučil niekoľko nových trikov. Fotoaparát bude schopný rozpoznávať texty v živom náhľade a používateľ ich môže rovno kopírovať, prekladať a definovať. Pri návšteve cudzojazyčnej reštaurácie bude stačiť namieriť fotoaparát na menu a Google Lens jednotlivé položky nie len preloží, ale aj bližšie popíše.

Zdroj | Google

Ďalšia funkcia má názov „style match“ a ulahodí milovníkom módy a dizajnu. Google Lens bude vedieť rozpoznávať oblečenie, módne doplnky a dizajnový nábytok, ktorý vyhľadá v e-shopoch a ponúkne ich nákup priamo v aplikácii.

Zdroj | Google

Treťou podstatnou novinkou je to, že Google Lens bude rozpoznávať texty, objekty a budovy priamo, bez čakania a bez potreby vytvárania snímky. Smartfón stačí namieriť napríklad na obal knihy a Google Lens v priebehu niekoľkých sekúnd rozpozná, o aké dielo sa zaujímate. Pri koncertných plagátoch Google Lens rozpozná interpreta a začne prehrávať niektorý z jeho videoklipov.

Zdroj | Google
Zdroj