Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Keep - zapíšte si každú svoju myšlienku

Google Keep - zapíšte si každú svoju myšlienku
Zdroj | Google
Jakub Hrubý
Google Keep - zapíšte si každú svoju myšlienku
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Aplikácii na zapisovanie poznámok na telefóne je veľa. Nie každá je ale zadarmo, prehľadná a praktická na používanie.

Asi najznámejšia služba na zapisovanie poznámok na všetkých elektronických zariadeniach je Evernote. Ten ale nedávno oznámil veľmi smutnú správu pre všetkých používateľov, že len dve zariadenia budú podporované zadarmo. Ak chcete Evernote používať na viacerých zariadeniach, musíte si ho zaplatiť.

Pozrite si

Evernote Scannable – skenujte dokumenty úplne automaticky

Podľa môjho názoru sa Evernote s touto novinkou s pochopením používateľov určite nestretne. Google s jeho službou Keep nič podobné neplánuje a môžete si do nej zapisovať poznámky a prezerať si ich na všetkých zariadeniach.

Pozrite si

Moja aktivita – čo všetko o vás Google vie?

Aplikácia Google Keep je založená na dizajne farebných nalepovacích papierikov, ktoré pozná každý či už študent, pracujúci človek z kancelárie alebo aj mama, ktorá na ne píše denno-denne odkazy pre zvyšných členov rodiny.

Dizajn je jednoduchý, prehľadný a jednoducho nápad použitia farebných papierikov aj vo virtuálnom svete je perfektný. Vybrať si môžete z niekoľkých farieb, konkrétne z bielej, červenej, oranžovej, žltej, šedej, modrej, tyrkysovej a zelenej. Farby sú takmer identické s tými, aké dostanete pri reálnych papierikoch.

Zapisovať si môžete klasické textové poznámky, ku ktorým môžete pridávať fotky, zaškrtávacie políčka alebo dokonca aj spolupracovníkov. Tí môžu spolu s vami upravovať poznámku a poznámky od Google, teda môžu slúžiť aj na tímové nápady v práci.

Zaškrtávacie polička nemusíte pridávať len do obyčajnej textovej poznámky. Môžete vytvoriť už rovno poznámku, ktorá bude plniť len účel týchto políčok. Táto forma poznámky je skvelá napríklad na nákup v potravinách alebo aj ako manažér vašich úloh, ktoré chcete spraviť.

Poznámky môžete tiež pridávať pomocou hlasu. Google prevedie vašu reč na text a stačí vám teda len diktovať vášmu telefónu to, čo chcete mať zapísané. Diktovanie v slovenčine má svoje muchy, ale okrem zlého skloňovania niektorých slov je plne použiteľné na rýchle zaznamenanie myšlienky. Diktovanie má perfektné využitie napríklad pri šoférovaní, ktoré je tak bezpečnejšie, pretože sa nesústredíte na displej telefónu. Poznámku si môžete následne precitať alebo nechať prehrať ako zvukovú stopu.

Google Keep je dostupná ako na Android, tak aj na iOS. Na oboch platformách je takmer identická svojim vzhľadom aj funkciami. Jedine čo na iOS chýba, je možnosť kreslených poznámok a kreslenia do obrázkov.

V najnovšej aktualizácii sa aplikácia dočkala automatického vyhľadávania a triedenia poznámok, tak ako je tomu pri fotkách Google. Google vám poznámky sám roztriedi do skupín a vy tak máte uľahčené ich vyhľadávanie, tak by to malo aspoň fungovať. Problémom u nás je ako vždy slovenčina, kvôli ktorej automatické triedenie poznámok nefunguje tak ako v angličtine.

Samozrejmosťou je triedenie poznámok podlá štítkov, ich archivácia, presúvanie do koša alebo vytváranie pripomenutí na konkrétnu poznámku.

Na Androide si tiež môžete na plochu umiestniť widget. Na vyber sú dva, pričom ten prvý zobrazí len možnosti zaznamenania poznámok a druhy vám ukáže aj posledné zapísane poznámky.

Svoje poznámky môžete vidieť, upravovať a vytvárať aj na počítací. Buď na stránke Google Keep alebo pomocú rozšírenia pre Google Chrome, ktoré sa otvorí ako samostatne okno.

Podľa mňa sa jedná o najlepšiu aplikáciu na poznámky, akú na mobilnom telefóne, ale aj počítací môžete mať. Možno bude niekto nesúhlasiť a tvrdiť, že OneNote od Microsoftu alebo Evernote sú lepšie. Osobne ale mám radšej Google a ich služby pretože sú rýchle, prehľadné a dá sa na ne spoľahnúť pri každej okolnosti. Všetky tieto atribúty spĺňa aj Google Keep a patri k tým najlepším aplikáciám od Googlu celkovo.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj