Google ide konkurencii po krku, predstavil exteriérové kamery Nest Cam

ZDROJ | Google

Google pod značkou Nest predstavil niekoľko nových produktov. Teda prakticky sú nové iba tri, káblovú kameru Nest Cam sme tu už mali pred rokmi, hoci s podstatne slabšou výbavou. O zvončeku Nest Doorbell si zas povieme viac v ďalšom článku.

ZDROJ | Google

Séria kamier Nest Cam dostáva nové modely. K interiérovej kamere Nest Cam IQ pribudnú kamery Nest Cam (battery) a Nest Cam with floodlight. Zároveň namiesto pôvodnej kamery Nest Cam pribudne jej druhá generácia, opäť ale bude káblová.

ZDROJ | Google

Nest Cam (battery) aj Nest Cam with floodligh sú ako vajce vajcu, rozdiel je iba v tom, že druhý model je ukotvený na inom držiaku. V ňom sú totiž osadené dve pomerne silné LED svetlá, ktoré majú pomôcť hlavne v noci na osvetlenie napríklad verandy či priestoru pred garážou. Inak majú kamery 6 infračervených diód s dosahom 6,1 metrov.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Hoci je nová Nest Cam (battery) ideálna aj do exteriéru, využiť ju je možné aj v interiéri. Tu sa ale viac oplatí cenovo dostupnejšia káblová verzia Nest Cam (wired), ktorá stojí iba čosi vyše polovicu ceny batériovej kamery.

Bezdrôtové kamery na ukotvenie k držiaku využívajú magnet, nasmerovať ich tak na správne miesto nie je žiadny problém. Káblová verzia v druhej generácii má statickú podstavu s pevným kĺbom. Ten má byť ale plne ohybný. Novinkou sú v prípade káblovej verzie aj viaceré farebné verzie – Fog (modrá), Linen (béžová), Sand (svetloružová s drevenou podstavou) a Snow (biela), doteraz boli Nest Cam iba v bielej farbe.

ZDROJ | Google

O chod bezdrôtových kamier sa má starať 6 Ah batéria s výdržou do 7 mesiacov, no závisí od frekvencie nahrávania a teda i komunikácie s druhou stranou. Na tú slúži Wi-Fi 4 alebo Bluetooth LE. Vo vnútri je aj istá kapacita na nahrávanie 1 hodiny videa v prípade výpadku Wi-Fi signálu.

ZDROJ | Google

Vo vnútri kamier sa ale zázraky neudiali. Dispnonujú iba 2 Mpx CMOS snímačom (Nest IQ má 8 Mpx) s možnosťou nahrávania Full HD videa pri 30 fps s HDR v H.264. Uhol záberu je 130°. Nechýba ani mikrofón a reproduktor, pre možnú obojsmernú komunikáciu, napríklad s kuriérom.

Samozrejmosťou všetkých troch kamier je využívanie umelej inteligencie, detegovanie dôležitých udalostí či už podľa pohybu, alebo podľa zvuku či vytváranie zón. Následne vedia kamery okamžite poslať notifikáciu do appky, ale aj formou SMS či e-mailu.

ZDROJ | Google

Veľkou výhodu má byť, že ku kamerám Nest nepotrebujete žiadne špeciálne predplatné ako u konkurenčných kamier podobného typu. Stačí vybaliť, namontovať a spárovať s mobilnou appkou. Ale bez predplatného nezískate práve tie zaujímavejšie funkcie ako napríklad do 60 dní archívu (základ sú 3 hodiny), alebo aj možnosťou detekcie tvárí.

Novinky budú k dispozícii aj v Európe od 24. augusta s cenami od 99,99 € za káblový model, cez 199,99 € za bezdrôtový model až k 239,99 € za verziu so svetlami. Za set dvoch bezdrôtových kamier zaplatíte 359,99 €.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku