Reklama

Google Glass sú na predaj bez pozvánok. Avšak len v USA

Drahomír Piok

Ak ste doteraz túžili si nejakým spôsobom zaobstarať vlastné Google Glass, nikdy to nebolo ľahšie. Stačí mať jedného priateľa „za veľkou mlákou“. Google zrušil nutnosť vlastniť pozvánku, ktorú vám vedel darovať niekto, kto už Google Glass má. Okuliare bez sklíčok sú ale stále luxusným a pre mnohých nedostupným tovarom. Problémom je cena. Google Glass získate len za 1 500 dolárov, čo je viac než dvojnásobne vyššia hodnota najlepších smartfónov či tabletov na trhu.

Google Glass, ktoré sú v predaji, sú prakticky druhým vydaným prototypom. Majú transparentný displej, špeciálnu verziu Androidu 4 a pripojenia Wi-Fi či Bluetooth. Rovnako obsahujú 5 Mpx kameru, ktorá dokáže fotografovať len žmurknutím oka alebo zachytávať HD video. Vnútorná pamäť je 16 GB bez možnosti ďalšieho rozšírenia. Ako výpočtovú jednotku používajú dvojjadrový procesor a 1 GB pamäte RAM. Je to v podstate zmenšený telefón Galaxy Nexus. Problémom je však malá batéria. Vybijete ju už za pár hodín.

Sami sme Google Glass otestovali a našu exkluzívnu recenziu, ktorá obsahuje na troch stranách päť dôvodov, prečo povedať áno a prečo nie tejto absolútnej novinke, nájdete v aktuálnom čísle časopisu Techbox.

Google Glass

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.