Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Fuchsia dokáže bežať takmer na čomkoľvek

Google Fuchsia dokáže bežať takmer na čomkoľvek
Zdroj | Android Police
Marek Šimunek
Google Fuchsia dokáže bežať takmer na čomkoľvek
Zdroj | Android Police
Zdroj | Android Police

Google pripravuje nový operačný systém, ktorý bude primárne určený pre menej výkonné zariadenia. S OS Fuchsia sa tak možno čoskoro stretneme v autách, navigáciách a možno aj menej výkonných smartfónoch.

Operačný systém Google Fuchsia by mal byť postavený na jadre s názvom Magenta a bude teda systémom, ktorý ako prvý od Google nepoužije Linux za svoj základ. Magenta je vytvorená, ako konkurencia pre komerčné systémy, ako je FreeRTOS, alebo TreadX.

Pozrite si

Raspberry Pi 3 – nový mikropočítač má už 64-bit procesor

Grafickým rozhraním nového OS bude Flutter a programovacím jazykom Dart. Vďaka tomu bude OS používať moderný Material Design. Samozrejmosťou je podpora tak 32-bitových ako aj 64-bitových ARM procesorov.

Medzi podporovanými zariadeniami nebude chýbať ani Raspberry Pi 3. Google však o novom projekte zatiaľ v podstate mlčí a niektoré detaily je možné nájsť na stránke GitHub.

Podľa informácií, ktoré získal portál Android Police by práve Fuchsia mohla byť budúcnosťou operačných systémov. Google totiž bude môcť svoj nový systém využiť tak v nositeľných zariadeniach, ako aj smartfónoch, prípadne počítačoch.