Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google dodal zákazníkovi Pixel 2, ktorý neprešiel kontrolou kvality

Google dodal zákazníkovi Pixel 2, ktorý neprešiel kontrolou kvality
Zdroj | dpezet/Reddit
Stanislav Vinc
Google dodal zákazníkovi Pixel 2, ktorý neprešiel kontrolou kvality
Zdroj | dpezet/Reddit
Zdroj | dpezet/Reddit

Vydanie telefónov Pixel 2 a Pixel 2 XL dopadlo katastrofálne. Používatelia sa sťažujú na vypálené displeje, zlé vykresľovanie farieb a praskanie v reproduktore počas hovoru. Najnovšie sa Google podarilo zákazníkovi dodať Pixel 2, ktorý sa nemal dostať do predaja.

Na Reddite sa mnohí majitelia Pixel telefónov sťažujú na hardvérové problémy, či už v prípade modelu Pixel 2, ktorý vyrába HTC alebo Pixel 2 XL, ktorý vyrába LG. Problém, ktorý v tejto diskusii vyčnieva, prišiel od používateľa dpezet, ktorému Google poslal poškodený kus.

Pozrite si

iPhone 8 má problémy s nafúknutou batériou a praskajúcim reproduktorom

Po otvorení krabice ho na vrchu telefónu čakal modrý papierik so zakrúžkovanými slovami „Cosmetic damage“, teda kozmetické poškodenie. Výrobcovia takýmto spôsobom označujú chybné kusy, na ktorých sa vo výrobe niečo pokazilo. Takto označené výrobky sa nesmú dostať z továrne, no v tomto prípade sa tak stalo. Nie je celkom jasné, ako prebieha výroba, kontrola, balenie a odosielanie telefónov Pixel 2 a tak nemôžeme s určitosťou povedať, či pochybilo HTC, alebo Google.

Pozrite si

Google predstavil Pixel 2 a Pixel 2 XL, takto vyzerá ideálny Android telefón

Vinu za túto chybu si ponesie Google a to aj vďaka nálepke „Made by Google“, ktorou chce Google navodiť dojem, že si zariadenia vyrába sám. Čerešničkou na torte tohto prípadu je smiešne odškodné, ktoré Google ponúklo dotknutému majiteľovi. Okrem výmeny telefónu sa dpezet môže „tešiť“ na 10-dolárový kredit na nákup v obchode Google Play.

Google priznal, že mal pri prvej várke telefónov Pixel 2 problémy s kvalitou a sľubuje, že sa im tieto problémy podarilo dostať pod kontrolu. Stále však bude musieť vyriešiť množstvo nespokojných majiteľov, ktorý dostali telefóny z prvej várky.