Reklama

Google Chrome už vo verzii 7! Nejaké novinky?

Drahomír Piok

Google znova aktualizoval svoju verziu internetového prehliadača. Čísla nám stúpajú stále rýchlejšie, ale je skutočne v každej verzii toľko inovácií? Momentálne už jeho 7 verzia pre Windows, Linux i Mac OS X prináša iba zmeny v jadre Chromium, no aj nové bezpečnostné prvky.

Chrome

Po vzhľadovej alebo funkčnej stránke si ani nič nevšimnete. Siedma stabilná verzia má nové nasadenie HTML5 parsovacieho algoritmu a implementáciu File API, ktorá slúži pre prístupy k súborom z webových aplikácií a ich možné nahrávanie na server. Presnejšie definuje základnú reprezentáciu súborov, zoznamu súborov alebo chyby vzniknuté k pristupujúcim súborom.

Chrome

Google v správe uvádza, že vyriešil aj hromadu rôznych „bugov“, ktoré boli potenciálne bezpečnostné riziko. Samozrejme všetky tieto zmeny majú pozitívne vplývať na rýchlosť prehliadania internetu, a tak zas budeme surfovať o niekoľko milisekúnd rýchlejšie aj na stránkach TECHBOX.sk. Zaradenie hardvérovej akcelerácie pomocou grafickej karty (verzia pre vývojárov obsahovala túto zmenu) sa v správe spoločnosti nespomína. Hardvérovú akceleráciu pomocou GPU, ktorá pomáha zložitejším výpočtom napríklad pre Adobe Flash, využíva už napríklad betaverzia Internet Exploreru 9. V týchto chvíľach je už dostupná na stiahnutie aj vývojárska verzia Google Chorme 8.0, kde je možné vyskúšať napríklad Google Cloud Print. Týmto tempom by sme sa mali dočkať ďalšej verzie s číslom osem, už približne o ďalších šesť týždňov. Aktualizácia užívateľom Chrome  prebehne automaticky na pozadí alebo si ju môžete stiahnuť priamo na stránkach Googlu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.