Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gmail dostal funkciu sledovania zásielok. Takto si ju aktivujete

Gmail dostal funkciu sledovania zásielok. Takto si ju aktivujete
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Michal Sobek
Gmail dostal funkciu sledovania zásielok. Takto si ju aktivujete
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa

Do Gmailu prichádza veľmi očakávaná funkcia, a to sledovanie zásielok z e-shopov. Google túto funkciu predstavil už koncom novembra minulého roka, ale teraz si ju až môžete skutočne aktivovať. Ako na to?

Ide o to, že Gmail sa naučil automaticky rozpoznávať emaily s objednávkami podľa sledovacieho čísla. Gmail dokonca inteligentne pripomenie email pri zmene stavu zásielky, čo sa rozhodne hodí, že to máte hneď priamo na očiach.

Ako taká správa vyzerá? Používateľ má teda základný prehľad o stave svojej objednávky, pričom samotnú správu ani nemusí otvárať. Pod predmetom konverzácie sa zobrazí dátum v zelenej farbe s predpokladaným dátumom doručenia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Google

Pri otvorení emailu používa Google podobné informácie ako napríklad pri letenkách. Sú tam dve tlačidlá, a to Sledovať zásielku a Podrobnosti objednávky. Google uvádza, že funkcia by mala fungovať so sledovacími číslami väčšiny veľkých doručovacích spoločností, avšak ich konkrétny zoznam americký gigant neuvádza.

Funkciu si treba však manuálne aktivovať. Ak túto možnosť ešte v ponuke nemáte, stačí len pár dní počkať, Google funkciu povolí aj pre váš účet. V drvivej väčšine by však mala byť táto funkcia dostupná pre všetkých používateľov.

Aplikácia Gmail

Aktivovanie je jednoduché. Pri zariadení s operačným systémom Android stačí prejsť do nastavení aplikácie, následne zvoliť konkrétnu emailovú adresu a tam zaškrtnúť položku Sledovanie zásielky. K funkcii je aj text, že Google bude s dopravcami zdieľať čísla vašich zásielok a že v Gmaile budete dostávať aktuality o ich stave.

Na iPhone stačí prejsť do nastavení aplikácie, prejsť do sekcie Ochrana osobných údajov a tam potvrdiť poslednú možnosť s názvom Sledovanie zásielky.

Zdroj