Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gmail bude odteraz bezpečnejší, prichádza nové šifrovanie správ

Gmail bude odteraz bezpečnejší, prichádza nové šifrovanie správ
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Michal Sobek
Gmail bude odteraz bezpečnejší, prichádza nové šifrovanie správ
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa

Populárny e-mailový klient od Google sa opäť stáva bezpečnejším, pretože dostáva šifrovanie na strane klienta. Aktuálne teda prebieha jeho beta testovanie, pričom funkcia bude nejaký čas dostupná len na webe.

Google tiež ohlasuje, že funkcia sa dostane do zvyšku jeho služieb v neskoršom vydaní. Vieme, že pod Google Workspace paria populárne aplikácie ako Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Meet a ďalšie.

Zdroj | google
Obsah pokračuje pod reklamou

Šifrovacia funkcia pre Gmail je momentálne prístupná iba pre zákazníkov so službami Google Workspace Enterprise Plus, Education Plus a Education Standard, pričom vynechávajú používateľov na nižších úrovniach Workspace, osobné účty Google a používateľov so staršími tarifami G Suite Basic a Business.

Táto funkcia je predvolene vypnutá, avšak správcovia ju môžu povoliť v Správcovskej konzole v časti Zabezpečenie, kde zvolia položku Kontrola prístupu a údajov, a tam Šifrovanie na strane klienta.

Google objasňuje, že niektoré funkcie, ako je režim viacnásobného odosielania, podpisy, inteligentné písanie, preklad a súhrny, dôverný režim atď., nebudú v emailoch dostupné. Okrem toho šifrovanie v službe Gmail neumožní používateľom prehľadávať telo šifrovanej správy a zároveň obmedzí prístup doplnkov tretích strán k obsahu šifrovanej pošty.

Pozrite si

Ako si vyčistiť Gmail? Pomocou jednoduchého triku sa zbavíte žrútov pamäti

Spoločnosť odporúča šifrovanie na strane klienta pre vysoko regulované odvetvia vrátane vlády, obrany, letectva alebo finančných inštitúcií. Oprávnení zákazníci môžu požiadať o vyskúšanie beta verzie šifrovania na strane klienta do 20. januára 2023. Funkcia príde časom aj do aplikácií pre Android a iOS.