Reklama

Genesis je o krok bližšie k výrobe najkrajšieho kabrioletu, aký sme kedy videli

Zdroj | Genesis
Zdroj | Genesis
Michal Sobek
Zdroj | Genesis
Zdroj | Genesis

Zrejme sa dočkáme krásneho elektrického kabrioletu. V databáze amerického patentového a ochranného úradu sa objavilo označenie GT90, čo by mohlo byť sériové označenie konceptu Genesis X Convertible.

Tri z týchto štyroch žiadostí o ochrannú známku na patentovom a ochrannom úrade pochádzajú od automobilky Hyundai, materskej spoločnosti Genesis, jedna z nich bola podaná tento mesiac. 4. apríla Hyundai požiadal o vyhradenie znakového loga pre GT90 Genesis.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hyundai v roku 2017 požiadal o vyhradenie názvu Genesis GT90, v roku 2020 požiadal o ochranu rovnakého loga GT90 Genesis v niekoľkých kategóriách. Podanie žiadosti prichádza len dva mesiace po tom, čo Hyundai údajne oznámil predajcom v USA, že koncept Genesis X Convertible vstúpi do výroby.

Genesis povedal, že neopustí segment sedanov a chce viac kupé a kabrioletov. Značka chce pritom poraziť spaľovacieho konkurenta, ktorým je Bentley Continental. Tento luxusný kabriolet pritom aj dnes láka pohľady okoloidúcich.

Ak však pripravovaný kabriolet Genesis GT90 bude vychádzať skutočne z konceptu Genesis X Convertible, tak Bentley má vážny problém. Prémiový kabriolet GT90 možno nebude vyzerať identicky, ale rozhodne si z konceptu zoberie len to najlepšie.

Genesis pri tomto koncepte neodhalil jeho hnaciu súpravu, ani nič s tým spojené. Vieme len to, že pôjde o luxusný elektromobil, takže môžeme len absolútnu špičku. Rozhodne zaujmú predné LED svetlá v tvare diamantu, ktoré mu dodávajú nevídaný charakter a vlastný dizajnový jazyk.

Zdroj | Genesis

Taktiež interiér vyzerá jednoducho, ale zároveň luxusne a doslova vodiča obklopuje. Podľa obrázkov je zrejmé, že tu budú štyri miesta na sedenie, ktoré vďaka rozmernej dĺžke vozidla, budú skutočne plnohodnotné.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.