Generálny riaditeľ VW Group obdivuje Teslu, navštívil jej továreň Giga Texas

ZDROJ | Volkswagen

Počas slávnostného ceremoniálu spojeného s otvorením Gigafactory Texas tento americký štát navštívil aj generálny riaditeľ koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Herbert Diess netají svoj obdiv voči automobilke Tesla Motors a samotnému Elonovi Muskovi. Už pri viacerých interných stretnutiach vrámci koncernu Teslu Motors označil za jedného z hlavných konkurentov na poli elektromobility.

ZDROJ | Volkswagen

Počas svojej návštevy Texasu sa stretol s guvernérom, ktorého pochválil za rýchlosť a celkové napredovanie pri výstavbe Gigafactory Texas. Ide o zásadný rozdiel v zložitosti a zdĺhavosti procesov v porovnaní s Gigafactory Berlin.

Pozrite siVolkswagen ukázal nový koncept veľmi lacného mestského crossoveru

Gigafactory Texas je pre Volkswagen veľkou inšpiráciou a možno aj preto Volkswagen plánuje výstavbu nového závodu vo Wolfsburgu, ktorý od roku 2026 má produkovať viac ako 250.000 elektromobilov ročne. Samotný koncern do tohto závodu investuje viac ako 2,2 mld. dolárov.

ZDROJ | Volkswagen

Tento nový závod bude patriť medzi najmodernejšie vrámci koncernu a plánovaná je tu výroba luxusného sedanu Volkswagen, ktorého kódové označenie je Artemis.

Veľkú pozornosť vo Volkswagene venujú aj produkcii batériových článkov a pozorne sledujú spustenie výroby v texaskom závode Tesla Motors, ktorý bude vôbec prvým, kde budú z linky schádzať Modely Y vybavené novým typom článkov 4680.

ZdrojInsideEVs

Komentáre k článku