Reklama

Garmin Vivosmart 4 - náramok, ktorý bude sledovať váš spánok a energiu

Michal Spiegel

Aj keď mnohí očakávali na IFA 2018 aj nejaké parádne nové hodinky od Garminu, dočkali sme sa aspoň nadupaného náramku Garmin Vivosmart 4. Aké funkcie ponúka?

Po dizajnovej stránke ide o podarený kúsok gumeného náramku s úzkym displejom, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie.

Šikovný náramok disponuje senzorom na meranie tepu, no tiež senzorom, ktorý meria vašu spánkovú aktivitu. Novinkou je Pulse Ox senzor, ktorý meria stres alebo senzor Body Battery, ktorý meria vašu energiu. Nechýba tiež VO2 max senzor.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Garmin Fenix 5 Plus – najdrahšie hodinky od Garminu pre skutočných fajnšmekrov

Spomínaný senzor spánku dokáže merať REM stavy, to znamená, že či práve spíte tvrdo, stredne alebo máte momentálne ľahký spánok. Funkcia Body Battery vám napríklad povie, kedy je vaše telo príliš unavené na cvičenie.

Technológiami nabitý náramok vydrží na jedno nabitie až 7 dní. V rámci aplikácie Garmin Connect si viete pozrieť stav vašich pohybových aktivít. Garmin Vivosmart 4 by mal vedieť merať chôdzu, plávanie, cyklistiku a tréning na eliptickom trenažéri.

Ovládanie náramku prebieha cez dotykový OLED displej. Náramok vám okrem aktivity bude posielať aj upozornenia zo smartfónu. Na hlavnom rozhraní náramku si tiež viete nastaviť zobrazovanie počasia alebo ovládanie hudobného prehrávača.

 

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Fitbit Charge 3 – inteligentný náramok prichádza už v tretej generácii

Garmin Vivosmart 4 je konkurenciou pre Fitbit Charge 3 a k dispozícii bude v niekoľkých farebných kombináciách -čierna, fialová, šedá či modrá. Cena je 130 dolárov, čo je o 20 dolárov menej než spomínaná konkurencia. Pri Garmine dostanete záruku presného merania, za ktorým stoja roky praxe so smart športovými senzormi.

V prípade, že vás tento náramok zaujal, kúpiť si ho môžete z oficiálnej stránky Garmin. Veríme, že sa náramok Garmin Vivosmart 4 dostane čoskoro aj na náš trh a že vám naň budeme môcť priniesť recenziu.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.