Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Speak Plus - hlasová navigácia s pridanou kamerou

Garmin Speak Plus - hlasová navigácia s pridanou kamerou
Zdroj | Garmin
Michal Spiegel
Garmin Speak Plus - hlasová navigácia s pridanou kamerou
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

V októbri 2017 Garmin predstavil zaujímavý gadget v podobe minimalistickej navigácie s hlasovou asistentkou Alexa. Po pár mesiacoch prichádza totožné zariadenie Garmin Speak Plus s doplnkom v podobe kamery dash cam.

Garmin je profesionálom na trhu s navigáciami. Najnovší Garmin Speak Plus ponúka navigáciu, ktorá ukazuje iba základné smerové signály, nie mapy. Zvyšné informácie vám bude poskytovať Amazon Alexa. Gadget musíte mať pripevnený cez elektriku v aute na čelnom skle. Nevýhodou môže byť závislosť od vášho smartfónu, z ktorého Garmin Speak Plus dostáva informácie o GPS.

Okrem navigácie však môžete Amazon Alexu využiť na celú radu rôznych úloh ako napríklad ovládanie hudby či pýtanie sa otázok, ktoré vás zaujímajú.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Garmin Speak – aj v aute môžete mať hlasovú asistentku

Tak ako pri prvej verzii, aj tu nájdeme mínus v podobe nutnosti sa opýtať asistentky Alexa, aby sa opýtala Garminu. Nemôžete jednoducho priamo zadať otázku. Na druhej strane, ak máte s Amazon Alexa prepojené inteligentné domáce spotrebiče, môžete ich jednoducho ovládať cez Garmin Speak Plus.

Netreba zabudnúť na hlavnú výhodu a to je dash cam, čiže kamera, ktorá sleduje prednú časť vášho vozidla a nahráva čo sa deje. V prípade nehody tak budete mať zaznamenané, kto urobil chybu. Okrem tejto novinky však žiadnu zmenu na zariadení nenájdeme.

Zdroj | Garmin

Cena zariadenia je 199 dolárov, čo je približne o 50 dolárov viac než stálo pôvodné zariadenie Garmin Speak. Momentálne je však na Garmin Speak zľava, takže stojí 119 dolárov. Nakupovať môžete už od polovice februára 2018 cez oficiálnu stránku Garmin. Keby mala Alexa ešte slovenskú alebo českú podporu, bolo by to ideálne. Čo na novinku poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj