Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Speak - aj v aute môžete mať hlasovú asistentku

Garmin Speak - aj v aute môžete mať hlasovú asistentku
Zdroj | Garmin
Michal Spiegel
Garmin Speak - aj v aute môžete mať hlasovú asistentku
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Hlasoví asistenti do domácnosti už asi všetkých omrzeli, tak prichádza navigačná firma Garmin s gadgetom Garmin Speak, ktorý vám umožní počúvať asistentku Amazon Alexa aj v aute.

Zariadenie je určené pre akékoľvek auto s prístupom k elektrike a s predným sklom. Gadget si jednoducho, podobne ako navigáciu, pripevníte na čelné sklo pomocou magnetu. Narozdiel od bežnej navigácie je Garmin Speak veľmi maličký a ponúka kompaktné rozmery.

K zariadeniu dostanete aj napájací kábel, ktorý je potrebné skryť, aby neprekážal vo výhľade. Kábel disponuje aj AUX-out jackom pre pripojenie do starších audio systémov v autách.

Garmin Speak je teda potrebné zapojiť do elektriny (otvor pre zapaľovač) a napojiť ho na audio systém buď cez kábel alebo pri novších autách, cez Bluetooth.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Nová Garmin Drive navigácia sa zameriava na čo najvyššiu bezpečnosť

Zariadenie sa spolieha na GPS a internet z vášho smartfónu, takže pre správne fungovanie ho musíte nosiť so sebou. V smartfóne je ešte potrebná inštalácia Garmin aplikácie.

Samotný Garmin Speak disponuje asistentkou Amazon Alexa. Stačí si objednať obľúbenú pesničku, pýtať sa otázky, ktoré vás zaujímajú, nechať si pripomenúť rôzne stretnutia, či si niečo dôležité zapísať. Alexa to všetko dokáže.

Nevýhodou môže byť, že Gamrin Speak vám pri navigácii neukáže mapu, ale vás bude navigovať iba pomocou hlasových príkazov a šípok, ktoré sa vám budú ukazovať na OLED displeji. Na druhej strane, Alexa vás bude upozorňovať na rôzne situácie aspoň zmenou okrajového LED svetla.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Amazon Echo Look – Alexa už zhodnotí, čo nosíte

Mínusom môže tiež byť, že ak sa chcete opýtať na navigáciu, musíte sa opýtať Alexy, aby sa opýtala Garminu v štýle „Alexa, Ask Garmin where…“, takže umelá inteligencia pravdepodobne ešte nedosiahla štádia, kedy by vedela o niečo intuitívnejšie premýšľať.

Ak vás zariadenie predsa len zaujalo, môžete si ho kúpiť z oficiálnej stránky Garminu za cenu 149,99 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj