Reklama

Garmin rozširuje podporu EKG do ďalších hodiniek

Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Obľúbené športové hodinky Garmin ponúkajú množstvo funkcií a metrík. Nedávno začali prvé modely podporovať možnosť merania elektrokardiogramu (EKG). Teraz spoločnosť rozširuje aplikáciu na ďalšie hodinky a tak rozširuje túto užitočnú funkciu.

Aplikácia je schválená Americkou správou potravín a liečiv (FDA), ide teda o klinicky overenú aplikáciu umožňuje ešte väčšiemu počtu používateľov Garminu zaznamenať EKG a zistiť príznaky fibrilácie predsiení priamo zo svojich inteligentných hodiniek.

EKG je teraz k dispozícii na inteligentných hodinkách série epix Pro, série fénix 7 Pro, série Venu 3 a tactix 7 – AMOLED Edition. Aby ste mohli túto appku používať, musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu systému Garmin Connect a softvér inteligentných hodiniek. Pre epix Pro, fenix 7 Pro a tactix 7 budete potrebovať aspoň verziu softvéru 14.68. Série Venu 2 Plus a Venu 3 vyžadujú verziu softvéru 11.21 a 7.07.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Športová elegancia pre ženy od Garminu

Garmin pôvodne oznámil dostupnosť aplikácie EKG pre používateľov Venu 2 Plus v januári tohto roku. Rozšírenie podpory určite privíta každý, kto spomínané modely má, alebo uvažuje o ich kúpe.

Ako funguje EKG v hodinkách?

Je to test, ktorý meria elektrickú aktivitu srdca. Tento test možno použiť na neinvazívne zistenie srdcových problémov, ako sú nepravidelné srdcové rytmy (arytmie), upchaté tepny a podobne. Na označenie tohto testu sa používa skratka EKG, čo skrátený spôsob písania celého slova elektrokardiogram. Aplikácia Garmin dokáže zaznamenať vaše elektrické signály už za 30 sekúnd, výsledky máte okamžite k dispozícii v aplikácii Garmin Connect.

Samozrejme, Garmin nie je jediný výrobca hodiniek, kde EKG nájdete. Túto funkciu už roky ponúkajú Apple Watch, nasledované Samsungom, Huawei, Withings a ďalšími známymi producentmi inteligentných hodiniek.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.