Garmin má nový cykloradar. Vidí to, čo vy nemôžete

ZDROJ | Garmin

Garmin predstavil inovatívny produkt pre cyklistov. Cykloradar s integrovanou kamerou a LED svetlom. Zvyšuje bezpečnosť pri jazde a viete si ho spárovať s hodinkami.

Švajčiarska spoločnosť Garmin sa špecializuje na produkty, ktoré uľahčujú život športovcom. Či už ide o bežcov, plavcov či cyklistov. Pred dvomi rokmi predstavil nové produkty radu Varia, určené práve pre nadšencov jednostopových vozidiel. Ide cykloradary, ktoré strážia priestor za cyklistom a v prípade prichádzajúceho vozidla ho vedia včas upozorniť. Nový prírastok do tohto radu, posunul úroveň bezpečnosti ešte o kúsok vyššie.

Pôvodná generácia Garmin Varia

Pozrite siVyhraj novinku Garmin Instinct 2 Solar so solárnym nabíjaním

V doterajšej ponuke boli dva modely, samotný cykloradar a cykloradar s prídavným LED svetlom. Oba fungovali na rovnakom princípe. Pokiaľ ste išli na bicykli, pripli ste si ho pod sedadlo. Po zapnutí ste si ho mohli prepojiť s vašimi Garmin hodinkami alebo cyklopočítačom. Radar následne posielal informácie podľa toho, čo sa za vami dialo.

ZDROJ | Garmin

V prípade, že za vami nebolo žiadne vozidlo, objavil sa zelený rámik. Ak bolo nejaké vozidlo spozorované, objavila sa oranžový rámik. Pokiaľ sa blížilo vozidlo, ktoré malo vysokú rýchlosť, ukázal sa červený rámik. Pre upresnenie vám radar posielal aj približnú polohu a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel.

ZDROJ | Garmin

Najnovší model RCT715 (radar/camera/tailight), prichádza aj s podporou kamery. Tá vie natáčať nepretržitý záznam a v prípade incidentu automaticky uloží úsek videa pred, aj po ňom. Kameru si viete nastavovať cez aplikáciu Garmin a s jej pomocou si viete dané videá aj prehrávať. Výdrž batérie je na úrovni 5 hodín a radar vie spozorovať automobil na vzdialenosť 140 metrov.

NeprehliadniteGarmin Instinct 2 Solar dávajú konkurencii na solar

ZDROJ | Garmin

Samozrejmosťou je aj integrované LED svetlo, ktoré vám pomôže hlavne pri jazde za zhoršených svetelných podmienok.

Cykloradar s kamerou Varia RCT715 je na Slovensku dostupný za cenu 399,99 €.

ZdrojBlog.Garmin

Komentáre k článku