Reklama

Garmin D2 Mach 1 Pro sú pripravené na štart

Zdroj | Gamrin
Richard Pliešovský
Zdroj | Gamrin
Zdroj | Gamrin

Garmin predstavil nástupcu D2 Mach 1, hodiniek, ktoré boli uvedené na trh len minulý rok. D2 Mach 1 Pro sú určené najmä pre letcov a ľudí z leteckého priemyslu, prinášajú preto mix univerzálnych a špecifických funkcií.

Garmin D2 Mach 1 Pro majú 51 mm titánový rám, 1,4” AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 px. Ciferník sa štandardne dodáva s údajom UTC a počasím na letisku. Šepcialitkou zariadenia je lampáš s variabilnou intenzitou bieleho svetla, funkciu stroboskopu a červeného svetla pre operácie v pilotnej kabíne.

Oproti predchádzajúcej generácii sa predĺžila výdrž batérie, ktorá je teraz 25 dní v režime smart hodiniek a až 46 hodín pri aktivite Fly, čo je ideálne pre profesionálnych pilotov cestujúci na viac dní. Pribudol režim Red Shift, zmení celé rozhranie hodiniek na odtiene červenej, aby pilot nestratil cit pre nočné videnie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pribudla aplikácia EKG, ktorá umožňuje zaznamenávať srdcový rytmus a kontrolovať príznaky fibrilácie predsiení. Majitelia hodiniek si môžu „natočiť“ 30-sekundový záznam EKG a výsledky okamžite prezrieť na hodinkách, alebo neskôr v aplikácii Garmin Connect.

Garmin D2 Mach 1 Pro sú vybavené funkciou Jet Lag Adviser, tá má pomôcť prispôsobiť sa ceste a eliminovať nepriaznivé účinky z poslednej cesty. Barometrický výškomer zobrazí výstrahy nadmorskej výšky.

D2 Mach 1 Pro automaticky spustia sledovanie letov pri štarte, potom automaticky prenesie dátum, trvanie, celkový čas letu a trasu do používateľského denníka. Systém dokonca v prípade núdze vypočíta a ukáže najlepšiu rýchlosť kĺzania, odhadovanú vzdialenosť kĺzania a čas kĺzania spolu s ukazovateľom smeru na najbližšie letisko spolu so zoznamom alternatívnych letísk.

Hodinky sa využijú aj na pevnej zemi. Piloti môžu lepšie porozumieť svojej kondícii a sledovať aktuálny výkon pomocou viac ako 30 vstavaných športových aplikácií (pribudli tímové aktivity, ako je futbal, bejzbal či softbal) a pokročilých tréningových funkcií, vrátane skóre do kopca a skóre vytrvalosti. Pulzný Ox senzor ukáže percento kyslíka v krvi (SpO2). Nechýba obľúbená funkcia Body Battery, celodenné sledovanie stresu, poradca pre pásmovú chorobu a pokročilé monitorovanie spánku so skóre spánku.

Pozrite si

Garmin rozširuje podporu EKG do ďalších hodiniek

Novinka ponúka štandardné a žiadané funkcie, umožňuje prijímať notifikácie a upozornenia, sťahovanie skladieb zo Spotify, Deezer a Amazon Music na počúvanie off-line. Nájdete tu kalendár, či podporu bezkontaktných platieb cez Garmin Pay. Garmin D2 Mach 1 Pro je možné spárovať so systémom Android alebo Apple.

Garmin si tento rok pripomína 10 rokov série D2, línii hodiniek, na ktoré sa piloti spoliehali pri kombinovaní leteckých nástrojov s najnovšou technológiou inteligentných hodiniek. „D2 Mach 1 Pro poskytuje rozsiahlu sadu pokročilých funkcií, ktoré piloti využívajú každý deň, a to všetko pri propagácii výdrž batérie, ktorá vydrží aj dlhé cesty komerčných pilotov. Funkcie ako LED baterka a veľký AMOLED displej v kombinácii so špičkovými materiálmi z nich robia doteraz najprémiovejšie inteligentné hodinky D2,“ povedal Carl Wolf, viceprezident Garminu.

Garmin D2 Mach 1 Pro sa budú predávať globálne, ich predaj sa spustí v novembri 2023. Cena pre USA je určená na 1 399,99 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.