Gameband: inteligentné hodinky pre hráčov

ZDROJ | FMTwo GameGameband

Rozmýšľate nad kúpou inteligentných hodiniek, no ako hráčovi vám žiadne nevyhovujú? Možno práve pripravovaný model Gameband je pre vás ideálny.

Hodinky alebo skôr náramok sa odlišuje od konkurencie predovšetkým hardvérom a sčasti aj dizajnom, z ktorého priam až kričí historické logo Atari pripomínajúce staré herné časy.

https://youtu.be/DCHJmV_BnkM

Všetok obsah sa zobrazuje na 1,6-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 320 x 320 px, pod ktorým sa skrýva výkonný čip Qualcomm Snapdragon Wear 2100 spolu s 512 MB pamäťou RAM a 4 GB vnútorným úložiskom (EMMC).

Pozrite siŠportové hodinky New Balance RunIQ s Android Wear a procesorom Intel

Gameband
ZDROJ | FMTwo Game

Vítaná je aj možnosť rozšírenia vnútornej pamäte prostredníctvom pamäťovej SD karty do veľkosti 256 GB. Tá slúži aj na jednoduchý transfer hudby, fotografií a hier hrateľných v prostredí aplikácie PixelFurnace.

Gameband
ZDROJ | FMTwo Game

Hry je možné taktiež preniesť do pamäte hodiniek cez USB-C konektor a dokonca ich aj priamo z hodiniek hrať na obrazovke pripojeného počítača či laptopa.

Gameband
ZDROJ | FMTwo Game

Nechýba však ani podpora prenosu dát cez bezdrôtovú technológiu Wi-Fi štandardu 802.11 b/g/n Dual Band a cez Bluetooth verzie 4.2. Celý systém herných hodiniek Gameband by mala zásobovať energiou 400 mAh zabudovaná batéria. V ponuke základných aplikácií nájdete aj virtuálnu asistentku Alexa od Amazonu.

Gameband
ZDROJ | FMTwo Game

V súčasnosti sú dostupné dve verzie inteligentných hodiniek. Atari verzia sa vyznačuje typickou červenou farbou a zahŕňa hry Pong, Crystal Castles a Asteroids. Druhý model disponuje množstvom mini hier a populárnym herným titulom Terraria.

Pozrite si8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

Gameband
ZDROJ | FMTwo Game

Ak vás novinka zaujala, vývojárov môžete podporiť prostredníctvom KickStarter kampane. V dôsledku veľkého záujmu už žiaľ nie je k dispozícií možnosť predobjednania hodiniek za 100 dolárov. Ďalšia zvýhodnená ponuka začína na 150 dolároch (približne 140 eur) s plánovanou expedíciou v septembri tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickStarter

Komentáre k článku