Reklama

Galaxy Watch5 dostávajú ďalšie pokročilé funkcie, dostupné budú aj na Slovensku

Lissett Pliešovská

Nielen ľudia sú s pribúdajúcim časom múdrejší, ale aj niektoré inteligentné hodinky. Najnovším dôkazom toho sú hodinky Samsung Galaxy Watch5.

Výrobca oznámil partnerstvo so spoločnosťou Natural Cycless, ktorá v minulosti nadviazala spoluprácu aj s výrobcom inteligentných prsteňov Oura. Jeho cieľom je priniesť pokročilé funkcie sledovania menštruačného cyklu na základe telesnej teploty. Je to vôbec po prvý raz, keď sa využil špeciálny algoritmus Natural Cycles pre smart hodinky.

Spolupráca kombinuje špičkové senzory Samsung s inovatívnou technológiou sledovania plodnosti Natural Cycles. Tá pomocou funkcie Cycle Tracking poskytne ženám detailný prehľad o ich menštruačnom cykle.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Natural Cycles vyvinula svetovo prvú aplikáciu so špeciálnym algoritmom, ktorý využíva telesnú teplotu a ďalšie kľúčové ukazovatele plodnosti na určenie jedinečného stavu plodnosti každej používateľky.

Telesnú teplotu sníma senzor BioActive. Nový infračervený teplotný senzor umožňuje získať podrobný prehľad o zdravotnom stave prostredníctvom sledovania zmien teploty pokožky a menštruačného cyklu. Využíva infračervenú technológiu na presné meranie teploty aj v prípade, že dôjde k zmene teploty v ich okolí alebo sa počas spánku pohybujú. Všetky dáta sú šifrované a zabezpečené priamo v zariadení používateľa, čo dáva používateľom väčšiu kontrolu nad zdravotnými údajmi bez toho, aby sa museli obávať ich úniku.

Nové funkcie pre sledovanie menštruačného cyklu na základe teploty pokožky budú k dispozícii prostredníctvom aplikácie Samsung Health v Galaxy Watch5 a Watch5 Pro počas druhého štvrťroka 2023 na 32 trhoch, medzi ktoré patrí aj Slovensko.

Cycle Tracking bola schválená kórejským Ministerstvom pre kontrolu potravín a liečiv (MFDS). Získala taktiež povolenie od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a spĺňa všetky požiadavky pre označenie CE.

S príchodom jari tak dostanú používateľky darček v podobe novej a praktickej funkcie, ktorá im prezradí o ich zdraví oveľa viac než ako to bolo doteraz.

Ak sa vám widget nezobrazí správne kliknite sem.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.